Müller nie rozumie decyzji Löwa

Thomas Muller
Thomas Muller fot. Getty Images

Thomas Müller nie ukrywa rozczarowania decyzją selekcjonera reprezentacji Niemiec Joachima Löw, który poinformował, że nie widzi dla niego przyszłości w drużynie narodowej. Zawodnik Bayernu Monachium zapowiada walkę o odzyskanie miejsca w kadrze.

Czytaj dalej…

Löw poinformował, że nie będzie już brał pod uwagę trzech zawodników mistrzów Niemiec – wspomnianego Thomasa Müller, ale także Jerome’a Boatenga i Matsa Hummelsa. Całej trójki zabraknie w kadrze na zbliżające się spotkania z Serbią i Holandią.

Müller, który zdobył 38 bramek w 100 występach w reprezentacji Niemiec, nie dopuszcza jednak do siebie myśli, że jego reprezentacyjna kariera dobiegła końca.

– Byłem zdumiony decyzją selekcjonera reprezentacji, ale im więcej o nie myślę, tym bardziej jestem zły za sposób, w jaki to się stało – powiedział 29-letni zawodnik Bayernu Monachium na nagraniu opublikowanym na Instagramie.

– Nie był to czas na decyzje jaka została podjęta. Mats, Jerome i ja nadal możemy grać w piłkę na najwyższym poziomie. Jesteśmy z DFB długo i w większości był to udany czas – kontynuował.

– Wkrótce po tym, jak dowiedzieliśmy się o tej decyzji, przygotowania wcześniej oświadczenia DFB i prezydenta DFB zostały przekazane do pracy. Nie ma w tym żadnej klasy i nie ma to nic wspólnego z uznaniem – mówił Müller.

– Teraz do was kibice. Zawsze byłem dumny z tego, że nosiłem niemiecką koszulkę i zawsze dawałem z siebie wszystko. Chcę wam podziękować za wasze niesamowite wparcie. To była niesamowita przygoda, ze 100 występami i tak wieloma wspólnym doświadczeniami – kontynuował.

– Ci, którzy mnie znajdą, wiedzą, że jestem fighterem. Będę patrzeć w przyszłość. Z Bayernem mamy ekscytujący sezon, w którym walczymy o wszystkie trzy trofea. Mając to na uwagę, chcę tylko powiedzieć: Gra się jeszcze nie skończyła – dodał.

Komentarze