Mats Hummels i Benedikt Howedes
Mats Hummels i Benedikt Howedes fot. Grzegorz Wajda

Mistrz świata zakończył karierę

Były reprezentant Niemiec, Benedikt Höwedes, ogłosił decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery. Zawodnik zdecydował się zawiesić buty na kołku w wielu zaledwie 32 lat.

Czytaj dalej…

Środkowy obrońca ostatnie dwa lata spędził w Lokomotiwie Moskwa, do którego trafił za pięć milionów euro z Schalke 04 Gelsenkirchen, w którym spędził zdecydowaną część swojej kariery. W rosyjskim zespole rozegrał 50 spotkań, zdobywając cztery gole. Niedawno porozumiał się z klubem w sprawie wcześniejszego rozwiązania kontraktu, a w piątek ogłosił przejście na piłkarską emeryturę.

Höwedes w seniorskiej piłce debiutował w Schalke 04, którego zawodnikiem był w latach 2001-2018, choć sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu we włoskim Juventusie. W barwach pierwszego zespołu z Gelsenkirchen rozegrał 335 spotkań, zdobywając 23 gole. Na boiskach Bundesligi zaliczył 240 występów i 12 bramek.

Środkowy obrońca przez wiele lat występował również w reprezentacji Niemiec, z którą w 2014 roku zdobył mistrzostwo świata. W drużynie narodowej wystąpił 44 razy, zdobywając dwie bramki.

Komentarze