Flick: Wykonaliśmy genialną pracę

Szkoleniowiec Bayernu Monachium, Hansi Flick, był zachwycony postawą swojej drużyny w piątkowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Barceloną. Pojedynek w Lizbonie zakończył się efektowną wygraną 8:2 niemieckiego zespołu.

Czytaj dalej…

– Całej drużynie należą się ogromne pochwały. Sposób, w jaki chłopaki utrzymywali intensywność przez całe 90 minut, było po prostu niesamowity – powiedział Flick po zakończeniu piątkowego spotkania.

– Wiedzieliśmy, że jeśli wywrzemy na nich presję, mogą popełnić błędy. Chcieliśmy z tego skorzystać. Udało się to doskonale – kontynuował szkoleniowiec Bayernu Monachium. – Barcelona ma ogromną jakość w ofensywie, może było zobaczyć w jej grze pewne automatyzmy. Musieliśmy je powstrzymać. To była ciężka praca dla defensywy, ale wykonali ją genialnie.

Flick zdaje sobie jednak sprawę, że droga do triumfu w Lidze Mistrzów jest jeszcze daleka. – Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni za nasz występ, również za wysoki wynik. Ale wiemy też, że mamy jeszcze wiele do zrobienia. Teraz czas zebrać siły i przygotować się na kolejnego przeciwnika. W kolejnym meczu również zaczniemy od zera – dodał szkoleniowiec bawarskiego zespołu.

W półfinałowym meczu, który rozegrany zostanie w najbliższą środę, mistrzowie Niemiec zmierzą się ze zwycięzcą ostatniego ćwierćfinałowego spotkania, w którym Manchester City zagra w sobotę z Olympique Lyon.

Komentarze