LE: Bez bramek w Krasnodarze

Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

Bezbramkowym remisem zakończyło się pierwsze spotkanie 1/16 finału Ligi Europy, w którym Bayer Leverkusen rywalizował na wyjeździe FK Krasnodar. O losach awansu zadecyduje rewanż na BayArena.

Czytaj dalej…

Obie drużyny przystępowały do czwartkowego spotkania z nadzieją na zwycięstwo i uzyskanie zaliczki przed rewanżowym pojedynkiem w Leverkusen.

Optyczną przewagę w meczu mieli piłkarze Bayeru, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce. Nie miało to jednak większego przełożenia na ilość podbramkowych sytuacji i groźnych strzałów.

Gospodarze nastawieni byli na kontrataki i kilkakrotnie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Hradecky’ego. Nie zdołali jednak ani razu znaleźć sposobu na jego pokonanie. Swoje okazje miał również Bayeru, ale ostatecznie piłka ani razu nie znalazła drogi do siatki.

FK Krasnodar – Bayer Leverkusen 0:0

żółte kartki:
Krasnodar – Pereyra, Sulejmanov

Krasnodar: Kricjuk – Petrov, Martynovič, Spajić, Stockij – Olsson (70′ Sulejmanov), Kabore, Pereyra (80′ Golubjov) – Wanderson, Ignatev, Claesson

Bayer: Hradecky – Weiser, Tah, Bender (83′ Dragović), Wendell – Aranguiz – Havertz, Brandt – Bellarabi, Volland, Bailey (80′ Alario)

Komentarze