Jeden gol Borussi wystarczył aby pokonać Hoffenheim!

Marco Reus

Hoffenheim przegrał z Borussią Dortmund 0:1 (0:0) w meczu 4. kolejki Bundesligi. Dla Wieśniaków jest to druga porażka z rzędu w Bundeslidze po tym, jak doskonale rozpoczęli bieżący sezon.

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle zacięta i wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie dobrej okazje do zdobycia bramki, ale napastnikom brakowało skuteczności, aby pokonać dobrze dysponowanych bramkarzy. W 21. minucie plac gry opuścił z powodu odniesionego urazu Łukasz Piszczek.

W drugiej połowie znacznie lepiej spisywali się zawodnicy Borussi Dortmund. Trener Favre dokonał kluczowych zmian zawodników, wpuszczając między innymi Reusa i Haalanda, którzy mieli udział przy zdobytej bramce.

W 76. minucie Borussia wyszła na prowadzenie. Haalanda otrzymał wtedy doskonałą piłkę i znalazł się z Reusem w sytuacji 2 na 1. Norweg zdecydował się na podanie do Niemca, który z dużym spokojem umieścił piłkę w pustej bramce.

Była to jedyna bramka w starciu Hoffenheim – Borussia Dortmund, dlatego końcowy rezultat spotkania to 0:1. Goście przełamali zatem passę pięciu kolejnych meczów bez wygranej z Wieśniakami.