Jakie cele ma BVB? ”Zawsze będziemy chcieli grać o tytuły”

Piłkarze Borussii Dortmund
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Borussii Dortmund

Będący dyrektorem sportowym BVB Sebastian Kehl, opowiedział jakie cele na nowy sezon ma Borussia. W Dortmundzie panują optymistyczne nastroje.

  • Dziesięć razy z rzędu mistrzostwo Niemiec wygrał Bayern
  • Borussia Dortmund chce przerwać dominację monachijczyków
  • W BVB mają jednak świadomość, że wiele zależy od reszty stawki w Bundeslidze

Borussia spróbuje strącić Bayern z tronu

Bundesliga w sezonie 2022/2023 zapowiada się interesująco. To mogą być bowiem rozgrywki, w których Borussia Dortmund przerwie dziesięcioletnią dominację Bayernu. BVB wzmocniła się wieloma świetnymi graczami (Suele, Haller, czy Adeyemi). Dobre przeczucie wobec nowych nabytków ma dyrektor sportowy klubu.

Podczas rozmów kontraktowych ważne było dla nas, abyśmy wyczuli, jak myślą i czują chłopcy, jak radzą sobie w trudnych sytuacjach. W rozmowach mamy bardzo dobre przeczucie ze wszystkimi chłopakami, których podpisaliśmy, że mają odpowiednie nastawienie, że bardzo się z nami identyfikują – wyjaśnił Sebastian Kehl.

Jestem przekonany, że chłopaki, którzy dołączyli i ci, którzy są tam dłużej, rosną razem, że jest dobra energia. Niemniej jednak chłopcy potrzebują wsparcia Marco Reusa i Matsa Hummelsa jako kapitana i współkapitana, aby dobrze sobie tutaj poradzili, aby wiedzieli, co ich czeka i aby mieli wsparcie, szczególnie w trudnych momentach – dodał dyrektor BVB, który zdradził o co w nowych rozgrywkach zagra Borussia.

Borussia Dortmund zawsze będzie grała o miejsce w Lidze Mistrzów. Konkurowanie na tym poziomie na arenie międzynarodowej jest dla nas absolutną koniecznością. Zawsze będziemy chcieli grać o tytuły i to też się nie zmieni. W Lidze Mistrzów chcemy przejść przez fazę grupową. Chcemy też zapobiec tak wczesnej eliminacji z Pucharu DFB. To, co będzie możliwe w Bundeslidze, zależy też od tego, co zrobią inni. Widzę nas w roli drużyny, która również chce zaatakować – przyznał Kehl.

Czytaj także: Twardy styl gry Góralskiego wzbudzał wątpliwości trenera VFL Bochum

Komentarze