Hernandez: Atletico uszanuje moją decyzję

Kibice Atletico Madryt
Kibice Atletico Madryt fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Obrońca Atletico Madryt Lucas Hernandez zasugerował, że latem mógłby zmienić klub. Reprezentantem Francji interesuje się Bayern Monachium, który prawdopodobnie w styczniu przedstawił mu ofertę, lecz Los Rojiblancos nie chcieli wówczas słyszeć o transferze.

Czytaj dalej…

22-letni piłkarz podkreślił, że władze Atletico chcą zatrzymać go na dłużej u siebie, ale też twierdzi, że uszanują jego decyzję, jeśli zdecyduje się odejść. Mistrz świata przyznał jednocześnie, że obecny klub nie sprzeda go poniżej kwoty zapisanej w klauzuli wykupu jego kontraktu – 80 mln euro.

– Wiem, że zamiarem szefów Atletico jest przedłużenie mojego kontraktu. Jednak uszanują moją przyszłą decyzję. To jasna, że nie będą negocjować poniżej mojej klauzuli wykupu, ponieważ chcą bym został w Atletico na wiele lat. To prawda, że miałem ofertę podpisania kontraktu z innym klubem w ostatnim zimowym okienku transferowym i pierwszą rzeczą, którą zrobiłem było poinformowanie klubu. Od początku mówiono mi, że nie ma takiej opcji, by mieli rozważyć tę ofertę. Prawda jest taka, że oni bardzo dobrze rozumieją sytuację i uzgodniliśmy, że przeanalizujemy wszystko przed zakończeniem sezonu – powiedział Hernandez w rozmowie gazetą AS.

Komentarze