Flick kandydatem do zastąpienia Loewa. Bayern ma już na oku następcę

Hansi Flick i Julian Nagelsmann
Hansi Flick i Julian Nagelsmann PressFocus

Decyzja Joachima Loewa o pożegnaniu się z posadą selekcjonera reprezentacji Niemiec po Euro 2020 sprawiła, że ruszyła giełda nazwisk jego potencjalnych następców. Jednym z kandydatów jest obecny trener Bayernu Monachium Hansi Flick. Kto mógłby go natomiast zastąpić na stanowisku trenera bawarskiego giganta? Według Bilda faworytem władz klubu jest Julian Nagelsmann.

Klopp powiedział “nie”

Niemieccy kibice najchętniej na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec widzieliby Juergena Kloppa. 53-letni szkoleniowiec Liverpoolu kategorycznie odrzucił możliwość zastąpienia Joachima Loewa. W efekcie w centrum uwagi znalazł się Hansi Flick, który według Bilda byłby zainteresowany posadą w Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB). Mimo sukcesów odnoszonych z Bayernem szkoleniowiec nie jest do końca zadowolony z pracy w Monachium.

Powodem dla którego Flick mógłby opuścić Bayern są nieporozumienia z dyrektorem sportowym klubu Hasanem Salihamidzic. Obaj panowie w ostatnim czasie nie zgadzali się w wielu kwestiach dotyczących kształtu drużyny. Bild informuje, że Salihamidzic ma już swojego faworyta na ewentualnego następcę obecnego trenera zespołu.

Z Lipska do Monachium

Jak informuje Bild, Salihamidzić jest wielbicielem pracy obecnego trenera RB Lipsk Juliana Nagelsmanna. 33-latek, który w dzieciństwie był kibicem Bayernu Monachium, podobno chętnie przeniósłby się do stolicy Bawarii robiąc kolejny krok w swojej karierze.

Nagelsmann z obecnym klubem związany jest umową do czerwca 2023 roku i nie znajduje się w niej żadna klauzula z kwotą odstępnego.

Komentarze

Na temat “Flick kandydatem do zastąpienia Loewa. Bayern ma już na oku następcę