El. LE: Eintracht gra dalej

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Eintracht Frankfurt zameldował się w trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Podopieczni Adiego Hüttera w czwartkowy wieczór po raz drugi wygrali 2:1 z Florą Tallinn.

Pierwsze spotkanie w Tallinnie zakończyło się wygraną 2:1 Eintrachtu. Tym samym rewanżowy pojedynek we Frankfrucie wydawał się być formalnością.

W 37. minucie rewanżowego spotkania Eintracht wyszedł na prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Da Costy z prawego skrzydła, bramkarza estońskiego zespołu uderzeniem głową pokonał Paciencia.

Trzy minuty później Flora niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. Wiedwalda bardzo ładnym uderzeniem z około 16 metrów zaskoczył Sinjavskij. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Siedem minut po przerwie Eintracht ponownie był na prowadzeniu. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Paciencia, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką.

Eintracht Frankfurt – Flora Tallinn 2:1 (1:1)

1:0 Paciencia 38′
1:1 Sinjavskij 40′
2:1 Paciencia (k.) 56′

Flora – Purg, Kohr, Jarvelaid, Kuusk

Eintracht: Wiedwald – da Costa (87′ Durm), Toure, Hasebe, N’Dicka – Kamada, Kohr (77′ Fernandes), Torro, Kostić – Paciencia, Joveljić (69′ Gacinović)

Flora: Igonen – Kams, Purg, Kuusk, Jarvelaid – Liivak (63′ Alliku), Kreida (80′ Poom), Ainsalu, Sinjavskij – Vasiljev, Sorga (71′ Lepik)