Bernd Schuster skrytykował postawę działaczy Bayernu

Bernd Schuster
Pressfocus Na zdjęciu: Bernd Schuster

Zamieszanie związane z Robertem Lewandowskim wzbudza wiele skrajnych emocji. Niektórzy krytykują działania zarządu Bayernu Monachium, który nie chce zgodzić się na transfer Polaka do FC Barcelony. Inni uważają, że zawodnik okazuje brak szacunku Bawarczykom. Zdecydowanie do pierwszej frakcji należy Bernd Schuster, który w ostatnim wywiadzie skrytykował postępowanie włodarzy mistrza Niemiec.

  • Włodarze Bayernu wciąż nie dają zgody na transfer Lewandowskiego do FC Barcelony
  • Polak planuje podjęcie radykalnych kroków
  • Postawę działaczy Bawarczyków skrytykował w ostatnim wywiadzie Bernd Schuster

“Bayern w końcu musi się poddać”

Robert Lewandowski publicznie domaga się odejścia z Bayernu Monachium, co jest nie w smak włodarzom klubu. Oliver Kahn i Hasan Salihamidzic nie chcą sprzedawać Polaka i upierają się, że odejdzie on dopiero po wypełnieniu kontraktu, który wygasa w przyszłym roku. Postawa działaczy Bawarczyków nie podoba się byłemu reprezentantowi Niemiec – Berndowi Schusterowi. Niemiec skrytykował mocno Bayern na łamach dziennika Marca.

Niemieckie media poinformowały we wtorek, że Lewandowski może nie stawić się na przedsezonowym zgrupowaniu Bayernu Monachium W ten sposób 33-latek miałby wywierać jeszcze większą presję na Bawarczykach, by ci zgodzili się na transfer do FC Barcelony

– Piłkarz wywiera presję. Wystarczy go posłuchać, żeby zobaczyć to wyraźnie. Jeśli zawodnik mówi w ten sposób i nie chce brać udziału w przygotowaniach do sezonu, to nie zrobi tego. Bayern może mówić, co chce, i jasne jest, że nie potraktują tego łatwo, ale tak naprawdę nic nie mogą zrobić. W końcu muszą się poddać. Bardzo ciężko negocjują, ale już popełnili błąd z Davidem Alabą, a teraz popełniają błąd z Lewandowskim – stwierdził Schuster. 

– Jest twarzą drużyny od lat i wiele dał zespołowi. Jest Benzemą Bayernu Monachium, swoimi golami uratował wiele meczów i zapewnił wiele tytułów – zakończył były reprezentant Niemiec – dodał.

Bayern odrzucił już jedną z ofert Barcy za Roberta Lewandowskiego. Jeśli działacze mistrza Niemiec nie zmienią swojej postawy, 33-latek będzie zmuszony pozostać w klubie na kolejny sezon wbrew swojej woli.

Komentarze