Douglas Costa
Douglas Costa fot. PressFocus

Douglas Costa wskazał, kto jest lepszy: Ronaldo, czy Lewandowski

Douglas Costa to jeden z tych piłkarzy, który miał okazję trenować w jednym zespole z Cristiano Ronaldo i Robertem Lewandowski. Brazylijczyk poczuł się zatem uprawnionym do tego, aby wypowiedzieć się w temacie, jaki zawodnik jest lepszy. 30-latek dał do zrozumienia, że lepsze wrażenie robi na nim Portugalczyk.

Czytaj dalej…

Douglas Costa w trakcie ostatniej sesji transferowej został wypożyczony z Juventusu FC do Bayernu Monachium. Tym samym piłkarz ma okazję trenować w jednej drużynie z RL9, chociaż do sezonu przygotowywał się u boku między innymi CR7. Zawodnik ostatnio udzielił ciekawego wywiadu.

– Od jakiegoś czasu kiełkowała w mojej głowie myśl o powrocie do Bayernu Monachium, Jestem tutaj bardzo szczęśliwy – mówił Douglas Costa w rozmowie z niemieckim Bildem.

– Cały czas byłem w kontakcie z moimi kolegami z drużyny, czyli Manuelem Neurem, Jerome Boatengiem, Thomasem Muellerem, czy Joshuą Kimmichem. Nigdy nie straciłem z nimi kontaktu – kontynuował Brazylijczyk.

Douglas Costa z przywilejem gry z najlepszymi

Reprezentant Brazylii opowiedział, co skłoniło go do tego, aby w 2018 roku trafił do teamu z Piemontu za 40 milionów euro. – Zanim dołączyłem do Juve, to miałem inne oferty. To jednak była jedna z najlepszych ekip w Europie. Chciałem wygrać Ligę Mistrzów z Juventusem – ujawnił piłkarz.

Douglas Costa miał możliwość gry w jednym zespole z prawdopodobnie trzema najlepszymi aktualnie zawodnikami świata. Co o nich sądzi zawodnik?

– Miałem szczęście i przywilej gry ze wspaniałymi mistrzami: Neymarem w kadrze narodowej, czy Ronaldo w Juventusie. Teraz gram z Robertem Lewandowskim. Najlepszym napastnikiem w Europie. Jeśli jednak spojrzymy tylko na liczby, to mam wrażenie, że Cristiano jest na wyższym poziomie – ocenił 31-krotny reprezentant Brazylii.

Komentarze