Davies wypadł na minimum kilka tygodni, ma problemy z sercem

Alphonso Davies
PressFocus Na zdjęciu: Alphonso Davies

Alphonso Davies cierpi na zapalenie mięśnia sercowego. W wyniku tej choroby Kanadyjczyk pozostanie poza grą przez co najmniej kilka tygodni. Niewykluczone, że to następstwo zainfekowania koronawirusem.

  • Julian Nagelsmann przekazał, że u Alphonso Daviesa wykryto zapalenie mięśnia sercowego
  • Kanadyjczyk pozostanie poza grą przez co najmniej kilka tygodni
  • Trener Bayernu uspokaja jednak fanów, mówiąc, że wyniki badań “nie były tak dramatyczne”

Davies z zapaleniem mięśnia sercowego. Czeka go co najmniej kilka tygodni przerwy

Julian Nagelsmann poinformował, że Bayern Monachium będzie musiał w najbliższych tygodniach poradzić sobie bez Alphonso Daviesa. U Kanadyjczyka wykryto zapalenie mięśnia sercowego.

Na razie Alphonso z nami nie ma i nie będzie przez kilka najbliższych tygodni – wyznał na konferencji prasowej trener rekordowych mistrzów Niemiec. Jednocześnie uspokoił fanów, mówiąc, że badanie nie wykazało “niczego dramatycznego”. Chorobę wykryto bowiem podczas badania na obecność koronawirusa. Kanadyjczyk na początku stycznia uzyskał pozytywny wynik testu i aż do teraz pozostawał w izolacji. – Mimo tego wszystko musi się zagoić, a to z pewnością trochę potrwa – dodał Nagelsmann.

Trener nie był w stanie określić, czy nowa choroba lewego obrońcy to powikłanie po przejściu koronawirusa. Istnieje jednak takie prawdopodobieństwo.

Szkoleniowiec nie wykluczył przeprowadzenia zimą transferu, co miałoby wypełnić lukę po nieobecnym Daviesie. Trener jest fanem takich transakcji, ale uważa, że jego drużyna nie potrzebuje natychmiastowych wzmocnień.

Bayern w sobotę zmierzy się z FC Koeln i postara się zatrzeć złe wrażenie, jakie pozostawił po sobie po meczu z Borussią Moenchengladbach.

FC Koeln
Bayern Monachium
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. stycznia 2022 15:28.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze