Wolfsburg w strefie spadkowej, Union coraz lepszy, koniec czarnej serii – podsumowanie 7. kolejki Bundesligi

Lukas Nmecha
PressFocus Na zdjęciu: Lukas Nmecha

Wyniki 7. kolejki Bundesligi. Union pokonał Wolfsburg 2:0. Dzięki temu berlińczycy wrócili na pierwsze miejsce w tabeli. Z kolei Wilki są na przedostatniej lokacie. W innych meczach Bochum zremisowało z Koeln 1:1 (pierwsze punkty gospodarzy), a Hoffenheim z Freiburgiem 0:0. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Dwa gole w Berlinie, częściowe przełamanie Bochum

Union grał na swoim terenie z Wolfsburgiem. Gospodarzom wystarczał remis do pierwszego miejsca po tej kolejce. Do przerwy mieliśmy 0:0. Prowadzenie berlińczykom dał Jordan Siebatcheu. Wynik spotkania na 2:0 dla Unionu ustalił zaś Sheraldo Becker. Jakub Kamiński (Wolfsburg) wszedł na ostatni kwadrans.

W drugiej potyczce Bochum podejmowało Koeln. Gospodarze mogli zanotować pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale stracili bramkę w samej końcówce (Linton Maina) i mecz zakończył się remisem 1:1. Warto dodać, że Jacek Góralski (Bochum) jest kontuzjowany. Na koniec mieliśmy mecz Hoffenheim – Freiburg. Obie ekipy są w czołówce i niedzielna potyczka była bardzo wyrównana (0:0).

Zobacz także: Tabela Bundesligi

Wyniki 7. kolejki

Union – Wolfsburg 2:0 (0:0)

Jordan Siebatcheu (55′), Sheraldo Becker (77′)

Bochum – Koeln 1:1 (1:0)

Benno Schmitz (9′ – gol samobójczy) – Linton Maina (88′)

Hoffenheim – Freiburg 0:0

Komentarze