Przełamanie po kilku miesiącach, grad goli w Dortmundzie: podsumowanie 25. kolejki Bundesligi

Wyniki 25. kolejki Bundesligi. Hoffenheim wygrało z Herthą 3:1. Dla Wieśniaków to pierwsza wiktoria od 14 października 2022 roku. W innym meczu Borussia Dortmund pokonała Koeln aż 6:1. Poniżej prezentujemy wszystkie sobotnie rezultaty i strzelców goli.

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Niespodzianka w Bochum, Hoffenheim wreszcie zwycięskie, Borussia wyraźnie lepsza od Koeln

Bochum podejmowało Lipsk. Goście nie zrehabilitowali się po klęsce w Lidze Mistrzów i przegrali z konkurentami 0:1. Jedynego gola dla Bochum zdobył Erhan Masović. Augsburg grał z Schalke. Rafał Gikiewicz, Robert Gumny i spółka zremisowali z Górnikami 1:1. Marcin Kamiński (Schalke) jest kontuzjowany. W spotkaniu Hoffenheim – Hertha padł zaś wynik 3:1. Dla gospodarzy to pierwsza wiktoria od połowy października poprzedniego roku.

Stuttgart grał z Wolfsburgiem. Goście skromnie triumfowali 1:0 i są niepokonani już od jednego miesiąca na krajowym podwórku. Jakub Kamiński zagrał dla Wilków przez 58 minut. W ostatniej sobotniej potyczce Borussia Dortmund podejmowała Koeln. Już do przerwy gospodarze prowadzili 4:1. Po zmianie stron gracze BVB dołożyli dwa trafienia i wygrali aż 6:1.