Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Eintracht przedłużył umowę z Japończykiem

Makoto Hasebe w przyszłym sezonie nadal będzie występował w Eintrachcie Frankfurt. Niemiecki klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z 36-letnim Japończykiem.

Czytaj dalej…

Dotychczasowa umowa Hasebe, która wygasała z końcem czerwca, została przedłużona o rok. Japończyk ma pozostać w klubie również po zakończeniu piłkarskiej kariery, w charakterze ambasadora marki.

Doświadczony pomocnik nadal pozostaje bardzo ważnym zawodnikiem drużyny. W obecnym sezonie rozegrał już 32 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Łącznie w zespole Eintrachtu, do którego trafił w 2014 roku, rozegrał 201 spotkań, zdobywając dwie bramki.

Hasebe wzorem profesjonalizmu

– Makoto miał niezwykłą karierę. Fakt, że w wieku 36 lat nadal jest ważnym filarem naszego zespołu, wynika z jego wielkiej dyscypliny i wysoce profesjonalnego podejścia – powiedział członek zarządu Eintrachtu Frankfurt Fredi Bobic, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Cieszymy się, że będziemy go mieli w naszym zespole na nadchodzący sezon i że nadal będzie ambasadorem marki Eintrachtu – dodał.

Komentarze