Bochum i Greuther Fuerth w Bundeslidze, Holstein Kiel w barażach

Danny Blum (VfL Bochum) w walce z Kingsleyem Comanem
Danny Blum (VfL Bochum) w walce z Kingsleyem Comanem PressFocus

Zakończył się sezon 2. Bundesligi. Awans do elity wywalczyły drużyny VfL Bochum i Greuther Fuerth. Holstein Kiel zagra zaś w barażach z FC Koeln.

Bundesliga – znamy dwóch beniaminków

W niedzielę zakończył się sezon 2. Bundesligi. Jej mistrzem została drużyna VfL Bochum. Dla podopiecznych Thomasa Reisa ten triumf ma wyjątkowy smak. Niebiesko-biali spadli z ekstraklasy w 2010 roku i od tamtego czasu spędzili jedenaście kolejnych sezonów na drugim poziomie rozgrywek. Najbliżej powrotu do Bundesligi byli na sezon po spadku, jednak przegrali wówczas baraże. Tym razem nie pozostawili niczego przypadkowi, a w ostatniej kolejce przypieczętowali mistrzostwo drugiej ligi, pokonując Sandhausen (3:1).

Trzy punkty za VfL Bochum uplasowała się drużyna Greuther Fuerth. To zespół zasłużony dla niemieckiego futbolu, który między 1914 i 1929 rokiem trzykrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. W ciągu ostatnich kilku dekad znaleźli się w ekstraklasie tylko raz, w sezonie 2012/2013. Jak szybko awansowali, tak samo spadli. Po ośmiu latach na zapleczu wywalczyli bowiem grę w Bundeslidze, gdzie zechcą tym razem pozostać dłużej.

Holstein Kiel zagra z FC Koeln

Pluć sobie w brodę mogą za to zawodnicy Holstein Kiel. Dwie porażki 2:3 w dwóch ostatnich meczach kosztowały ich utratę miejsca w czołowej dwójce i o swoją przyszłość powalczą w barażach. Ich rywalem będzie 16. ekipa tego sezonu Bundesligi, czyli FC Koeln. Kozły dały sobie jeszcze jedną szanse na pozostanie w elicie dopiero w ostatniej kolejce. Wówczas pokonały ostatni w tabeli zespół Schalke Gelsenkirchen. Teraz powalczą z rywalami z niższej dywizji o ostatnie wolne miejsce w niemieckiej ekstraklasie.

Komentarze