Hansi Flick
Hansi Flick fot. PressFocus

Flick wciąż liczy na nowe umowy dla Alaby i Boatenga

Hansi Flick pod względem sukcesów nie może narzekać w Bayernie Monachium. Szkoleniowiec ekipy z Bawarii prowadził drużynę w 50 spotkaniach, z których wygrał 45 razy. Ponadto na koncie 55-latka jest już pięć trofeów. Niemniej trener monachijskiej ekipy wygląda na to, że nie ma większego wpływu na budowę kadry drużyny, do czego odnosi się Bild.

Czytaj dalej…

Hansiemu Flickowi nie można wiele zarzucić pod względem doboru składu na poszczególne mecze, czy taktyki. Niemniej w kontekście zawodników, którym kończą się kontrakty głos opiekuna Bayernu nie jest brany pod uwagę. Skąd taki wniosek? Jerome Boateng i David Alaba to kluczowe postacie mistrzów Bundesligi w trakcie trwającej kampanii, a mimo wszystko ich umowy nie zostały przedłużone.

Nie jest żadną tajemnicą, że Niemiec Boateng chciałby kontynuować swoją karierę w Bayernie. Sternicy klubu z Bawarii nie mają jednak w planach parafować nowego kontraktu z 32-latkiem, mimo że trener Flick chciałby mieć zawodnika w swoim zespole na kolejną kampanię.

Według informacji Sport Bildu decydenci mistrzów Niemiec z Karlem-Heinze Rummenigge podjęli już decyzję o tym, że Boateng po sezonie rozstanie się z klubem. W każdym razie szkoleniowiec Bayernu wciąż stara się przekonać przedstawicieli władz klubu do zmiany decyzji.

Władze klubu ignorują sugestie trenera?

Za tym, aby Boateng został w Bayernie na kolejny sezon, przemawiają kłopoty monachijskiej ekipy w defensywie. Tanguy Nianzou to młody piłkarz z potencjałem, ale wciąż musi zbierać doświadczenie. Z kolei Niklas Suele po kontuzji i zakażeniu na COVID-19 musi pracować nad swoją formą.

Nastroju trenerowi monachijczyków nie poprawił też fakt, że Bayern wycofał się z rozmów w sprawie nowej umowy z Davidem Alabą. Austriak to kolejny mocny punkt drużyny z Bawarii, który na dzisiaj najpewniej pożegna się z klubem. Wpływ na taki stan rzeczy mają mieć wygórowane oczekiwania finansowe piłkarza.

Bayern aktualnie jest liderem Bundesligi, legitymując się dorobkiem 19 punktów na koncie po rozegraniu ośmiu meczów ligowych. W środowy wieczór drużyna z Monachium zmierzy się w roli gospodarza z FC Salzburg w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Komentarze