UEFA
UEFA

Znana arena finału Ligi Konferencji Europy w 2022 roku

W przyszłym roku zainaugurowane zostaną rozgrywki Ligi Konferencji Europy. Tymczasem dzisiaj Komitet Wykonawczy UEFA poinformowała, że finał tych rozgrywek odbędzie się 25 maja 2022 roku w Tiranie.

Czytaj dalej…

Odnotujmy, że w przypadku polskiej ekstraklasy udział w tych rozgrywkach weźmie trzeci zespół w tabeli PKO Ekstraklasy w sezonie 2020/2021, a także triumfator Pucharu Polski i wicemistrz kraju.

Start eliminacji do Ligi Konferencji Europy zaplanowany jest na 8 i 15 lipca 2021 roku. II runda kwalifikacji ma być rozgrywana 22-29 lipca. Z kolei kluczowe rozstrzygnięcia będą miały miejsce w 5 i 12 sierpnia oraz 19 i 26 sierpnia w ramach odpowiednio III i IV rundy eliminacji.

Warto odnotować, że podobnie jak to ma miejsce w przypadku Ligi Mistrzów i Ligi Europy rozgrywki Ligi Konferencji Europy składać się będą z fazy grupowej, a także faz play-off, gdzie przegrywający dwumecz zespół odpada z rozgrywek.

Finał pierwszej edycji nowych rozgrywek zostanie rozegrany na albańskim obiekcie Air Albania Stadium, który może pomieścić 22,5 tysiąca widzów.

Komentarze