Serie A: Zwycięstwa Bolonii i Sampdorii, niewykorzystana szansa Torino

Bartosz Bereszyński
PressFocus Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński

Bologna FC – Hellas Werona 1:0

W pierwszym sobotnim spotkaniu 18. kolejki fatalną serię ośmiu kolejnych meczów bez zwycięstwa przerwała Bologna FC, która na własnym stadionie skromnie 1:0 pokonała Hellas Werona. Dla gospodarzy była to pierwsza wygrana od 29 listopada ubiegłego roku. Na murawie w tym meczu obejrzeliśmy dwóch polskich zawodników. Bramki Bolonii skutecznie strzegł Łukasz Skorupski, natomiast w drużynie gości niemal całe spotkanie rozegrał Paweł Dawidowicz.

Pełna relacja z meczu >

Torino FC – Spezia Calcio 0:0

Ani jeden gol nie padł natomiast na Stadio Olimpico w Turynie, gdzie rywalizowały ze sobą drużyny Torino i Spezii Calcio. Gospodarze nie wykorzystali doskonałej okazji do odniesienia trzeciego w tym sezonie zwycięstwa, ponieważ od dziewiątej minuty grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla jednego z rywali. Pełne spotkanie w drużynie Torino rozegrał pomocnik reprezentacji Polski Karol Linetty.

Sampdoria Genua – Udinese Calcio 2:1

Ze zdobycie trzech punktów w sobotni wieczór mogli cieszyć się Bartosz Bereszyński wraz ze swoimi kolegami z Sampdorii Genua. W ostatnim tego dnia meczu pokonali u siebie 2:1 Udinese Calcio. Dla gospodarzy była to siódma wygrana w obecnym sezonie, natomiast dla gości z Udine to czwarta porażka w pięciu ostatnich kolejkach