Witajcie na nowym Goal.pl!

Szanowni Internauci, Czytelniczki i Czytelnicy. Chciałbym się z Wami podzielić fantastyczną informacją. Dzisiaj jest ważny dzień dla naszej redakcji. Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad nową wersją naszych serwisów i wreszcie możemy się nią pochwalić przed Wami!

Piłka nożna od zawsze przyciąga spojrzenia fanów, budzi wielkie emocje, daje radość, a czasem powoduje łzy. W tych dziwnych czasach, w jakich obecnie żyjemy, spotkałem się kilka razy ze stwierdzeniami, że futbol daje również nadzieję i podtrzymuje na duchu przygnębione pandemią społeczeństwo. Coś w tym jest. Mecze wyglądają obecnie inaczej, kibice nie mogą w nich uczestniczyć na żywo, my nie możemy spotkać bohaterów murawy i porozmawiać z nimi twarzą w twarz. To jednak nie zamyka nam drogi do tego, aby dostarczać Wam jak najlepsze treści o tematyce piłkarskiej. 

Grupę Goal.pl tworzą prawdziwi pasjonaci piłki nożnej i dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem. Jest to zespół, który gwarantuje jakość dostarczanych treści i ciągle generuje nowe, nieszablonowe pomysły na kolejne tematy. Staramy się docierać do wielkich postaci ze świata piłki. W ostatnim czasie na naszych łamach gościły takie gwiazdy jak: Dino Zoff, Włodzimierz Lubański czy Zbigniew Boniek. 

Jako pierwsi w Polsce poinformowaliśmy o zwolnieniu Artura Skowronka, już kilka minut po jego ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Także u nas w pierwszej kolejności mogliście przeczytać, że nawet przy totalnym lockdownie ogłoszonym przez rząd, Ekstraklasa grać będzie dalej. Specjalnie dla nas w dłuższych wywiadach Michał Probierz opowiedział, jak “robiono z niego oszołoma”, a Leszek Ojrzyński wyjaśnił, dlaczego mocne kluby go odrzucają. Damian Kądzior to właśnie nam pierwszy opowiedział, na czym polegają jego problemy po przyjściu do nowego klubu. Przez ostatnich kilka miesięcy w każdym tygodniu rozmawialiśmy z wieloma ważnymi postaciami polskiej piłki – Mariuszem Piekarskim, Michałem Pazdanem, Michałem Świerczewskim, Jerzym Dudkiem, Michałem Żewłakowem, Michałem Listkiewiczem, Marcinem Animuckim… Chcemy być miejscem (i wierzymy, że jesteśmy!), w którym po prostu można poczytać o piłce. Stąd cykle #SerieALL i #TelegramZWysp oraz serie felietonów i komentarzy dotyczących aktualnych wydarzeń.

To nas nie nasyciło, chcemy ciągle więcej! Już teraz jesteśmy umówieni na rozmowy z ludźmi o głośnych nazwiskach. Współpracują z nami także komentatorzy Eleven Sports. Biznesowo jesteśmy związani z dużymi markami. To jednak ciągle początek nowego otwarcia. Rozwój – to hasło jest odmieniane przez wszystkie przypadki niemal każdego dnia w naszej redakcji. Ciągle chcemy się doskonalić dla Was, a kolejnym krokiem, który robimy w tym kierunku jest poprawa wizualna i funkcjonalna serwisów Grupy Goal.pl. 

Zmieniamy także strukturę naszych serwisów. Postanowiliśmy mocniej postawić na te, które najbardziej Was interesują, czyli SerieA.pl i Primeradivision.pl, a jednocześnie zrezygnować z osobnych Kadra.pl i Eredivisie.pl. To nie znaczy, że nie będziemy publikować materiałów na temat kadry czy ligi holenderskiej. Zainteresowanych tą tematyką zapraszamy na główny serwis Goal.pl.

Priorytetem jest dla nas dostarczanie Wam najświeższych relacji i newsów z największych lig piłkarskich, tworzenie unikatowych, interesujących, a przede wszystkim merytorycznych treści, nad którymi cała nasza Społeczność będzie mogła się pochylić i rozwodzić na forach i na naszych kanałach w social mediach. Zawsze przyjemniej się dyskutuje w ładnym otoczeniu, nieprawdaż? Dlatego prezentujemy Wam z radością nową odsłonę serwisów Grupy Goal.pl i mamy nadzieję, że spełni Wasze oczekiwania. Dziękujemy i cieszymy się, że jesteście z nami. Dzięki Wam sky is the limit!

Pozdrawiam serdecznie,
Wojciech Demusiak – Redaktor Naczelny serwisów Grupy Goal.pl

Komentarze

Comments 15 comments

Dzięki, gra i buczy!

Trochę tu jestem, to moja druga zmiana wyglądu strony. Ta jest o wiele większa, ale z autopsji wiem, że pocierpimy i się przyzwyczaimy.. Najbardziej żal komentarzy, szczególnie tych z ostatnich kilku dni. No cóż, w zasadzie ciągle rozmawiamy o tym samym, nabijemy kolejne !!!

Kilka uwag z punktu widzenia osoby zajmującej się tym na codzień:

1. Nowy wygląd jest tragiczny pod kątem kontrastu, część elementów kompletnie nieczytelna – polecam poczytać o normach WCAG.

2. Wielkość fontów większości elementów zdecydowanie za mała co w sytuacji promowania mobile’a sprawia, że może to negatywnie wpłynąć na postrzeganie strony przez google.

3. Konsola wali setkami błędów.

4. Recaptcha ładuje się losowo.

5. Zaokrąglone krawędzie przy top barze w połączeniu z ciemny menu wyglądają jak błąd.

6. Rejestracja działa losowo.

7. Ktoś Wam wcisnął jakąś bzdurę, bo niezależnie od systemu migracja jest zawsze możliwa. Problemem są zazwyczaj same hasła, ale można to bardzo prosto obejść np. wysłać linki z odpowiednim tokenem dla userów umożliwiające im wygenerowanie nowego hasła.

8. UXowo jest bardzo słabo. Elementy, które są mało ważne są przesadnie uwypuklone, a to so ważne jest prawie niewidoczne.

Reasumując, nie wszystkie zmiany są dobre. Poprzedni layout mimo, że miał swoje wady, był dużo bardziej czytelny. Polecam skonsultować się z jakimś profesjonalnym studiem na w związku z designem i UX bo aktualnie jest bardzo słabo. A to jako takie podsumowanie:

https://tppr.me/2KJ93

Brakuje tylko czerwonego tła pod chevronem do przewijania oraz boxami po prawej …

Wcześniej korzystałem z portalu codziennie, ale jak kolega wyżej napisał chyba czas poszukać nowego serwisu ….

Po pierwszym dniu nowej strony ilość komentarzy dramatycznie spadła. Zobaczymy po weekendzie z ligami krajowymi, ale wg mnie szału nie będzie.
Jestem tu od 10 lat (jeżeli dobrze pamiętam – nie można już tego sprawdzić) i od 2014 roku obserwuję spadającą ilość komentarzy, a jak odliczy się komentarze wszelkiej maści trolli i hejterów, to spadek jest jeszcze większy.
Moim skromnym zdaniem strona o piłce nożnej przekształca się w serwis bukmacherski lub ewentualnie hybrydę obu powyższych. Jakość artykułów na przestrzeni lat nie poprawiła się, a np. zapowiedzi przedmeczowe stały się obrzydliwie długie, gdyż zostały powiększone przez część bukmacherską.

Odnośnie tego fragmentu: “Postanowiliśmy mocniej postawić na te, które najbardziej Was interesują, czyli SerieA.pl i Primeradivision.pl, a jednocześnie zrezygnować z osobnych Kadra.pl i Eredivisie.pl. To nie znaczy, że nie będziemy publikować materiałów na temat kadry czy ligi holenderskiej. Zainteresowanych tą tematyką zapraszamy na główny serwis Goal.pl.”
Wg komentarzy największe zainteresowanie były na seriea.pl i anglia.goal.pl, a primeradivision.pl zaczęła powoli podupadać. Natomiast jeżeli chodzi o eredivisie.pl, to nie było tam artykułu od kliku lat, pomijam artykuły dotyczące rozgrywek europejskich, choć i te były swego czasu traktowane po macoszemu.

Najpewniej skończy się jak z transfery.info, gdzie komentarzy nie ma wcale, i to już od jakiegoś czasu. Tutaj może być podobnie, a co by nie mówić, to chyba większość z nas wpada “pogadać” o piłce i poczytać komentarze. Zmiany są dobre, kiedy powodują progres, a w tym wypadku tak nie jest.

Dzięki za opinie. W kwestii bukmacherskiej mocno braliśmy to pod uwagę. Jest część ludzi, którzy szukają tych informacji a inna grupa użytkowników nie chce ich widzieć. Zdecydowaliśmy stworzyć sekcję “typy bukmacherskie”, która skupi te treści. Z czasem powinny one pojawiać się głównie właśnie tam a mniej na innych częściach serwisu. Niemniej jednak najciekawsze będą nadal widoczne w różnych miejsach.

Jeszcze jedno “Priorytetem jest dla nas dostarczanie Wam najświeższych relacji i newsów z największych lig piłkarskich”

Wchodzę na https://www.goal.pl/premier-league/
Zapowiedzi najbliższych meczów
6 grudnia
Brighton & Hove Albion – Southampton FC
5 grudnia
Chelsea FC – Leeds United
West Ham United – Manchester United

Nowa kolejka zaczyna się dziś, a u Was zapowiedź poprzedniej kolejki. Kogo chcecie tym przyciągnąć?! Powiem brutalnie. Dajecie na kopa z informacją: “to nie jest serwis dla was, poszukajcie sobie innego, jeżeli chcecie mieć aktualne zapowiedzi”.