Alaba może jednak nie dołączyć do Realu. Nowe doniesienia ws. przyszłości Austriaka

David Alaba
David Alaba fot. PressFocus

David Alaba jeszcze na początku roku był według mediów “po słowie” z Realem Madryt. Im bliżej jednak końca kontraktu Austriak, tym bardziej jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania.

Zwrot ws. przyszłości Alaby

David Alaba ma kontrakt ważny z Bayernem Monachium tylko do końca sezonu. Od początku stycznia zawodnik może prowadzić rozmowy z potencjalnymi nowymi pracodawcami. Zawodnik nie przedłużył kontraktu z Bawarczykami i opuści mistrzów Niemiec na zasadzie wolnego transferu.

W powszechnej opinii Los Blancos byli faworytem do pozyskania Alaby. Niemniej ostatnio temat w sprawie przeprowadzki piłkarza do teamu z Hiszpanii ostygł. Podobno decydenci Realu finansowo nie są w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym zawodnika.

Spekuluje się, że Austriakiem zainteresowane mogą być kluby z ligi angielskiej. Tymczasem dziennikarz Sport Bild Christian Falk na łamach Twittera zasugerował, że piłkarz jest otwarty na przeprowadzkę do klubu z Premier League. Jest to o tyle ciekawe, że wcześniej pojawiały się informacje, że Alaba niechętnie podchodził do tematu transferu do Anglii.

Kolejnym przystankiem Premier League?

Do jakiego klubu z Premier League mógłby dołączyć reprezentant Austrii? Na dzisiaj jest to duża niewiadoma. Aczkolwiek wcześniej dużo mówiło się o tym, że Alaba były zainteresowane takie kluby jak: Man City, Liverpoolem i Chelsea. W wyścigu o pozyskanie piłkarza liczy się podobno także Paris Saint-Germain.

28-letnie zawodnik w tym sezonie wystąpił łącznie w 32 spotkaniach, w których strzelił dwa gole, a także zaliczył dwie asysty.

Komentarze