Szczęsny kontuzjowany! Co ze zgrupowaniem kadry?

Wojciech Szczęsny
Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Szokujące wieści napłynęły w sobotę z Włoch. Romeo Agresti poinformował, że Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu z Fiorentiną. Wszystko spowodowane jest kontuzją. Czy podstawowego bramkarza reprezentacji Polski zabraknie na listopadowym zgrupowaniu kadry?

  • Wojciech Szczęsny nie znalazł się w kadrze meczowej na rywalizację z Fiorentiną
  • Polak doznał kontuzji, prawdopodobnie mięśniowej
  • Aktualnie ważą się losy czy bramkarz weźmie udział w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski

Wojciech Szczęsny nie weźmie udziału w sobotnim spotkaniu

Z początku Juventus przedstawił oficjalną kadrę na pojedynek z Fiorentiną. Niespodziewanie w grupie piłkarzy nie znalazł się Wojciech Szczęsny. Chwilę później dziennikarz Goal.com, Romeo Agresti podał, że absencja Polaka jest wynikiem kontuzji.

Nieoficjalnie 31-latek nie może wziąć udziału w sobotnim meczu ze względu na uraz żeber. Być może Massimiliano Allegri nie chciał ryzykować pogłębieniem urazu, dlatego też zadecydował o niepowołaniu Szczęsnego na 12. kolejkę Serie A.

Czy zdąży wyzdrowieć na mecz z Węgrami?

Szczęsny tylko stłukł żebra, więc będzie wyłączony z gry jedynie przez kilka dni. Głos w tej sprawie zabrał również Jakub Kwiatkowski, który uspokoił wszystkich fanów Biało-czerwonych.

W ramach eliminacji do mundialu, reprezentacja Polski najpierw zagra z Andorą (12 listopad), natomiast później stanie do walki z Węgrami (15 listopad) w Warszawie.

Patrząc na historię zgrupowań pod wodzą Paulo Sousy, Szczęsny zapewne zjawi się w Katalonii. Z racji, że na początek będziemy mierzyć się ze słabszym rywalem, istnieje szansa na występ Łukasza Skorupskiego czy Kamila Grabary.

Przeczytaj również: Żurkowski pociągnął Empoli za uszy, świetny mecz Polaka w Serie A [WIDEO]

Komentarze