Solskjaer po wpadce z Sheffield: zagraliśmy poniżej oczekiwań

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer fot. PressFocus

Manchester United rozczarował w środowym spotkaniu w ramach 20. kolejki Premier League, przegrywając 1:2 z Sheffield United. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie to, że pretendent do mistrzostwa Anglii stracił punkty w rywalizacji z czerwoną latarnią rozgrywek. Po meczu krótki komentarz wyraził opiekun Czerwonych Diabłów.

Manchester United ponosząc porażkę z ligowym outsiderem, nie wykorzystał jednocześnie okazji do tego, aby objąć prowadzenie w tabeli angielskiej ekstraklasy. Drużyna z Old Trafford zanotowała w środowy wieczór czwartą porażkę w sezonie.

– Oczywiście zagraliśmy znacznie poniżej oczekiwań. Zaczęliśmy spotkanie nieźle, ale straciliśmy bramkę po jednej z pierwszych groźniejszych akcji rywali. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale jeśli traci się gole w takich sytuacjach, jak to było w naszym przypadku, to trudno wygrać – mówił Ole Gunnar solskjaer cytowany przez oficjalną stronę Manchesteru United.

– Staraliśmy się naciskać przeciwnika, ale nie udało nam się to w taki sposób, aby móc wypracować sobie klarowne okazje do zdobycia bramki. Rywal zaliczył doby mecz i zasłużenie wygrał. W naszej grze zabrakło odpowiedniego poziomu. Nie było też wymaganego tempa gry i jakości w naszym wykonaniu – kontynuował Norweg.

– Na boisku były wolne przestrzenie, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W pierwszej połowie miały miejsce momenty, gdy powinniśmy zaprezentować się lepiej. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że w momencie, gdy przegrywa się 0:1, jest trudniej – mówił opiekun Man Utd.

Brak czasu na rozpamiętywanie porażki

Czerwone Diabły już w ten weekend zmierzą się z Arsenalem FC na wyjeździe. W tej kwestii menedżer wicelidera Premier League też wypowiedział kilka słów.

– Jesteśmy zdecydowanie rozczarowani porażką z Sheffiled. Nie będziemy jednak wracać do tego spotkania. W tym sezonie było już wiele meczów, w których padały niespodziewane rozstrzygnięcia. Porażka na pewno jest zaskoczeniem, ale z drugiej strony byliśmy w tych trudnych czasach jednym z najrówniej grających zespołów w ostatnich kilku miesiącach – przekonywał Solskjaer.

– W sobotę czeka nas spotkanie z Arsenalem. Wiemy, że musimy zagrać bardzo dobre zawody, aby myśleć o zwycięstwie. Arsenal jest w dobrej dyspozycji. W meczu z nami spisał się również bardzo dobrze. Musimy jednak zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby podnieść się z kolan – powiedział Norweg.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 30. stycznia 2021 18:28.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze