Słabsze wyniki Chelsea nie mają destabilizować pozycji Pottera w klubie

Graham Potter

Chelsea nie zachwyciła w niedzielnym spotkaniu trzeciej rundy Pucharu Anglii, przegrywając wysoko z Man City (0:4). Po meczu pojawiły się głosy, że niepewny swojej przyszłości może być opiekun The Blues. Dziennikarz Ben Jacobs przekonuje, że Graham Potter na razie może być spokojny o swoją przyszłość na Stamford Bridge.

• Chelsea nie zamierza rozstawać się z Grahamem Potterem
  • Nowe wieści na temat sytuacji w klubie z Londynu przekazał dziennikarz Ben Jacobs
  • W niedzielę The Blues wysoko przegrali z Man City (0:4)

Chelsea nadal z kredytem zaufania do Grahama Pottera

Chelsea została przejęta przez Grahama Pottera we wrześniu minionego roku. Po obiecujących pierwszych spotkaniach ostatnio coś zepsuło się w ekipie z Londynu. Ogólnie w 18 meczach, w których opiekunem The Blues był 47-latek, londyńczycy zaliczyli osiem zwycięstw, cztery remisy i aż sześć porażek.

Dziennikarz Ben Jacobs twierdzi jednak, że nie ma tematu zwolnienia Pottera z Chelsea. Władze klubu zamierzają wykazać się cierpliwością. Były opiekun Brighton & Howe Albion, decydując się na przeprowadzkę do klubu ze Stamford Bridge, zażądał gwarancji, że nie będzie żadnych drastycznych decyzji, mając na uwadze to, że do osiągnięcia zadowalających wyników potrzeba czasu.

Decydenci Chelsea mają uważać, że Potter dostał ograniczone środki do pracy. Ponadto uważają, że na wyniki The Blues wpływ ma okres przejściowy, przez jaki przechodzi klub, w który poszczególni piłkarza mieli kontuzje, a następnie w rozgrywkach nastąpiła przerwa z powodu mundialu. Władze klubu nie myślą o zmianie trenera, rozumiejąc, że drużyna potrzebuje czasu.

Właściciele uważają, że Potter dostał ograniczone środki (poprzedni trener Thomas Tuchel też był rozczarowany składem). Ponadto uważają, że na wyniki Chelsea wpływ ma okres przejściowy, jaki klub przeszedł, kontuzje i przerwa w mundialu. Londyńczycy nie chcą zmieniać trenera i rozumieją, że drużyna potrzebuje czasu.

Obecni właściciele ekipy ze Stamford Bridge chcą uzbroić się w cierpliwość w stosunku do Pottera, który jest postrzegany nie tylko jako właściwy trener dla Chelsea, ale także jako właściwa osoba do zbudowania długoterminowego projektu.