UEFA
UEFA

Prezydent UEFA: Musimy czekać

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin przyznał, że obecnie trudno przewidzieć, kiedy piłkarskie rozgrywki będą mogły zostać wznowione. – W tym dramatycznym momencie najważniejsze jest zdrowie ludzi i wyjście z kryzysu. Oczywiście zawieszenie rozgrywek piłki nożnej symbolizuje zatrzymanie się Europy i świata – powiedział Ceferin.

Czytaj dalej…

– Nie wiemy, kiedy pandemia się zakończy, ale mamy plany A, B, a nawet C. Jesteśmy w kontakcie z ligami, z klubami, działa grupa robocza. Musimy czekać, jak każdy inny sektor – kontynuował.

Ceferin wypowiedział się również na temat różnych rozwiązań wznowienia rywalizacji w tym sezonie. – Moglibyśmy rozpoczął je w połowie maja, w połowie czerwca lub od koniec czerwca. Jeżeli to nam się nie uda, sezon będzie prawdopodobnie stracony – powiedział prezydent UEFA. – Jest też propozycja, aby zakończyć ten sezon na początku następnego, który następnie zostałby odłożony i rozpoczęty nieco później. Zobaczymy, jakie są najlepsze rozwiązania dla różnych lig i klubów – dodał.

– Trudno sobie wyobrazić wszystkie mecze za zamkniętymi drzwiami, ale teraz nawet nie wiemy, czy je wznowimy, z kibicami czy bez nich. Jeśli nie będzie innej alternatywny, to i tak lepiej będzie zakończyć rozgrywki – powiedział Ceferin.

Komentarze