Petit ostrzega Chelsea w sprawie Rudigera

Anotnio Rudiger
Pressfocus Na zdjęciu: Anotnio Rudiger

Antonio Rudiger w dalszym ciągu nie dogadał się z Chelsea FC w sprawie nowego kontraktu. Niemiecki obrońca chce podwojenia swoich zarobków, co może zapewnić mu Bayern Monachium. Emmanuel Petit przestrzega władze The Blues przed lekceważeniem potrzeb swojego kluczowego gracza.

  • Anotnio Rudigerowi 30 czerwca 2022 kończy się kontrakt z Chelsea FC
  • Niemiec nie może dogadać się z władzami The Blues w sprawie nowej umowy
  • Były gracz Chelsea, Emmanuel Petit doradza władzom klubu, aby zgodziły się na oczekiwania Rudigera

Rudiger chce podwyżki

Antonio Rudiger w dalszym ciągu nie może dogadać się z Chelsea FC w sprawie nowego kontraktu. Niemiecki obrońca, zarabiający aktualnie 5 mln funtów rocznie, oczekuje podwójnej podwyżki. Władze klubu ze Stamford Brigde nie są jednak skore, aby przystać na finansowe oczekiwania 28-letniego defensora. Takie zarobki nie były problemem dla Bayernu Monachium czy Realu Madryt, które wykazuje największe zainteresowanie 49-krotnym reprezentantem Niemiec.

W rozmowie z serwisem bookmakers.co.uk, były gracz Chelsea (55 meczów w latach 2001-2004), Emmanuel Petit przestrzegł włodarzy swojego byłego klubu przed lekceważeniem oczekiwań Rudigera.

Petit broni młodszego kolegi

Jeśli odejdzie, to będzie wielka strata dla Chelsea – stwierdził mistrz świata 1998 i mistrz Europy 2000. – Z tego co pamiętam, przed przyjściem Thomasa Tuchela był głębokim rezerwowym, a teraz to jeden z najlepszych obrońców ligi angielskiej.

Mógłby oczywiście odejść za darmo, ale wtedy Chelsea musi kupić obrońcę na jego poziomie za minimum 30 mln funtów. A i tak nigdy nie ma pewności, że ten zakup się uda. Dlatego gdy Rudiger będzie chciał dwuletniej umowy, niech Chelsea da mu te pieniądze – dodał.

Przeczytaj również: Chelsea faworytem do pozyskania pomocnika Juventusu

Komentarze