Liga Konferencji: kompromitacja Tottenhamu, pewne zwycięstwo Romy

Harry Kane
PressFocus Na zdjęciu: Harry Kane

Wyniki 5. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Największą sensacją czwartkowej serii gier była przegrana Tottenhamu w wyjazdowym spotkaniu z ekipą Mura 1:2. W innych ciekawych spotkaniach AS Roma pewnie pokonała u siebie FK Zorię Ługańsk 4:0, a Slavia Praga zremisowała z Feyenoordem 2:2. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Liga Konferencji: Tottenham skompromitował się w Słowenii

Największą niespodzianką w czwartkowych spotkaniach rozgrywanych w ramach Ligi Konferencji była porażka Tottenhamu ze słoweńskim zespołem Mura. Mecz od początku nie układał się po myśli Spurs, którzy już w 11. minucie spotkania przegrywali po trafieniu Horvata. Na domiar złego w 32. minucie rywalizacji z powodu drugiej żółtej kartki boisku musiał opuścić Ryan Sessegnon, co znacznie skomplikowało plany Kogutów na czwartkowy mecz. Spotkanie przez cały czas było bardzo wyrównane i obie ekipy stwarzały sobie sytuacje do zdobycia gola. Tottenham mimo gry w osłabieniu w 72. minucie spotkania wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Harry’ego Kane’a, który wykorzystał doskonałe podanie Lucasa Moury. W doliczonym czasie gry stało się jednak coś niespodziewanego. Amadej Marosa znalazł się totalnie niepilnowany w polu karnym i zapewnił trzy punkty gospodarzom, ku uciesze miejscowych fanów.

Ciekawie zapowiadało się także starcie pomiędzy drużynami AS Roma a FK Zoria Ługańsk. Przed tym spotkaniem obie ekipy były blisko siebie w tabeli Grupy C, stąd też ostrzyliśmy sobie zęby na tę rywalizację. Faworyci z Rzymu jednak nie zawiedli i już po pierwszych 45. minutach prowadzili 2:0. Ich prowadzenie mogło być wyższe, jednak Veretout w 41. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie podopieczni Jose Mourinho zdobyli jeszcze dwa trafienia, wygrywając ostatecznie całe spotkanie wynikiem 4:0. Warto odnotować, że w 70. minucie spotkania na boisku pojawił się Nicola Zalewski, który na placu gry zastąpił El Shaarawy’ego.