Ekspert pewny co do trenera. “To dlatego nadal tu jest”

Paul Merson pokusił się o analizę problemów Chelsea. Legendarny piłkarz Arsenalu i ekspert stacji Sky Sports wskazał, dlaczego Graham Potter nadal utrzymuje się na stanowisku.

Graham Potter
PressFocus Na zdjęciu: Graham Potter
  • Chelsea obecnie zajmuje 10. miejsce
  • The Blues dopiero w ten weekend wygrali pierwsze spotkanie od 15 stycznia
  • Na temat problemów londyńczyków wypowiedział się Paul Merson

“W innym przypadku Potter byłby odległym wspomnieniem”

Chelsea po 25 rozegranych spotkaniach ma na koncie tylko 34 punkty i plasuje się na odległej, 10. lokacie. The Blues pod wodzą Grahama Pottera radzą sobie niezwykle przeciętnie, a ostatnim okresie mają problem z rozstrzyganiem spotkań na swoją korzyść. Po przerwie spowodowanej mundialem londyńczycy rozegrali 11 meczów w Premier League i wygrali zaledwie trzy z nich. O problemach stołecznej ekipy, wypowiedział się Paul Merson, legendarny piłkarz Arsenalu i ekspert stacji Sky Sports:

– Graham Potter musi uszczęśliwiać wszystkich. W Chelsea jest zbyt wielu piłkarzy. Nie obchodzi mnie, kto jest menedżerem, jest zbyt wielu graczy. Potter nie stał się złym trenerem z dnia na dzień. Jeśli sprowadzisz innego szkoleniowca do Chelsea, sprowadzisz kogoś z najwyższej półki – kogoś, kto był i pracował to na najwyższym poziomie. Ale ten, kto tu przyjdzie, powie: „Nie chcę tego gracza, nie chcę tamtego gracza”. I wszystko będzie trzeba zacząć od nowa.

– Zatrudnisz Zinedine’a Zidane’a, legendę futbolu i światowej sławy trenera – Francuz przyjdzie i powie “ten zawodnik nie pasuje do mojej drużyny”. To będzie oznaczało kolejny rok w plecy, ponieważ wraz z nowym trenerem niemal wszystko wymaga wymiany. Wielu z tych piłkarzy, których teraz sprowadzono, inni menedżerowie nie będą chcieli mieć w kadrze. Dlatego obecny szkoleniowiec nadal tam jest, tak to widzę. Gdyby Roman Abramowicz wciąż tam był, to Graham Potter byłby odległym wspomnieniem.

Komentarze