Skrzydłowy Barcelony docenia Lewandowskiego

Ousmane Dembele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Robert Lewandowski zalicza świetne wejście do FC Barcelony, a po czterech ligowych kolejkach ma na swoim koncie pięć trafień. Rozpływają się nad nim hiszpańskie media, natomiast klubowi koledzy w samych superlatywach mówią o współpracy z Polakiem. Tym razem wypowiedział się o nim Ousmane Dembele.

  • Robert Lewandowski w miniony weekend podwyższył swój dorobek strzelecki do pięciu bramek w czterech meczach
  • O współpracy z Polakiem wypowiedział się Ousmane Dembele
  • Francuz przekonuje, że Lewandowski jest prawdziwym liderem całej drużyny

Dembele docenia umiejętności Lewandowskiego

Po długiej sadze transferowej Robert Lewandowski dopiął swego i sfinalizował swoją przeprowadzkę do FC Barcelony. Nie potrzebował czasu na aklimatyzację, bowiem od pierwszych chwil w nowych barwach zachwyca kibiców i hiszpańskie media. Bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach La Ligi, gdzie w czterech meczach strzelił już pięć bramek.

Współpracę z reprezentantem Polski chwalili już między innymi Xavi oraz Raphinha. Tym razem wypowiedział się o nim trzech z ofensywnego tercetu, czyli Ousmane Dembele. Zdaniem skrzydłowego Lewandowski jest prawdziwym liderem całej FC Barcelony.

Mam bardzo dobre relacje z Robertem. Lewandowskiego znam jeszcze z Bayernu. Od lat jest jednym z najlepszych. Nie wiem, ile strzeli bramek, ale podczas naszego pierwszego spotkania powiedział mi: „Ty będziesz mi często asystował”. Mam nadzieję, że będzie tych goli dużo.

Widzimy go codziennie na treningach. To bardzo dobry gość, cały czas się śmieje i dużo ze wszystkimi rozmawia. Ma 34 lata i spore doświadczenie, a tu jest wielu młodych zawodników. Jest liderem dla tej drużyny – zdradza Dembele.

Kilka tygodni temu wyjaśniła się przyszłość reprezentanta Francji. Przedłużył on wygasający kontrakt z FC Barceloną, który będzie obowiązywał teraz do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również: Mbappe otwarcie o relacjach z Neymarem. “Mam dużo szacunku do niego”

Komentarze