Były prezydent FIFA z nowym zakazem uczestnictwa w sporcie

Joseph Blatter
Joseph Blatter PressFocus

Jak poinformowała dziś Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA), Komisja Etyki skazała Seppa Blattera na sześć lat i osiem miesięcy zakazu prowadzenia wszelkiej działalności związanej z piłką nożną. Wyrok dotyczy także byłego sekretarza generalnego, Jerome’a Valcke.

Blatter z kolejnym zakazem

Sepp Blatter, prezydent FIFA w latach 1998-2015, usłyszał nowy zakaz. Wykluczy go na sześć lat i osiem miesięcy z jakichkolwiek czynności związanych z piłką nożną. Zakaz nałożono za wielokrotne naruszenie kodeksu etycznego federacji i wejdzie w życie bezpośrednio po zakończeniu obecnego zawieszenia w październiku.

“Izba orzekająca niezależnej Komisji Etyki uznała Josepha S. Blattera, byłego prezydenta i Jerome’a Valcke, byłego sekretarza generalnego FIFA za winnych różnych naruszeń Kodeksu Etyki FIFA (FCE).

Dochodzenia w sprawie panów Blattera i Valcke obejmowały różne opłaty. W szczególności dotyczyły wypłat premii w związku z rozgrywkami pod egidą FIFA. Były one wypłacane najwyższym urzędnikom zarządzającym federacją. Wzięto pod uwagę również różne zmiany i przedłużenia umów o pracę. W przypadku pana Valcke również zwracanie z pieniędzy FIFA prywatnych kosztów prawnych” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie federacji.

“Zarówno pan Blatter, jak i pan Valcke, zostali ukarani zakazem prowadzenia wszelkiej działalności związanej z piłką nożną (administracyjnej, sportowej czy jakiejkolwiek innej) na poziomie krajowym i międzynarodowym przez okres sześciu lat i ośmiu miesięcy. Ponadto nałożono na panów Blattera i Valcke grzywny w wysokości miliona franków szwajcarskich” – widnieje w oświadczeniu.

Komentarze