Brazylijska legenda z koronawirusem

Ronaldinho
Ronaldinho fot. PressFocus

Legenda reprezentacji Brazylii i Barcelony Ronaldinho potwierdził, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. 40-latek poinformował o tym w specjalnym filmie opublikowanym na Instagramie.

Czytaj dalej…

Ronaldinho, który w trakcie swojej kariery rozegrał 97 spotkań w reprezentacji Brazylii, powiedział, że nie wykazuje żadnych objawów i przechodzi kwarantannę w Belo Horizonte.

– Jestem w Belo Horizonte od soboty, przyjechałem tutaj na imprezę. Wykonałem test na koronawirusa i uzyskałem dodatni wynik. Nic mi nie jest, nie wykazuję objawów, ale będziemy musieli przełożyć imprezę na inny termin. Wkrótce ponownie się spotkamy – powiedział Ronaldinho.

Ronaldinho w trakcie swojej 17-letniej kariery stał się jednym z najbardziej popularnych zawodników na świecie. Przez wielu uważany jest również za jednego z najlepszych piłkarzy w historii.

Brazylijczyk obok występów w Barcelonie i reprezentacji Brazylii, reprezentował również barwy Gremio, Paris Saint-Germain, Milanu, Flamengo, Atletico Mineiro, Queretaro i Fluminense. Na swoim koncie ma mistrzowskie tytuły w Hiszpanii i we Włoszech, w 2016 roku triumfował również w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Brazylii zdobył mistrzostwo świata, a także wygrał Copa America i Puchar Konferderacji.

W 2005 roku został nagrodzony Złotą Piłkę, a także dwukrotnie został uznawany najlepszym piłkarzem na świecie w plebiscycie FIFA.

Komentarze