REKLAMA
REKLAMA

Juventus porozumiał się z zespołem. Zaoszczędzi 90 mln euro

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Juventus.com  |  28.03.2020 20:13
Juventus porozumiał się z zespołem. Zaoszczędzi 90 mln euro

Piłkarze Juventusu FC  |  fot. Grzegorz Wadja

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Juventus w oficjalnym komunikacie poinformował o osiągnięciu porozumienia z zawodnikami i sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu w sprawie obniżenia wynagrodzeń na pozostałą część obecnego sezonu.

Mistrzowie Włoch poinformowali, że efektem porozumienia powinno być zaoszczędzenie 90 milionów euro.

Komunikat Juventusu FC:

"Juventus FC informuje, że ze względu na trwający obecnie globalny kryzys zdrowotny, który uniemożliwia prowadzenie działalności sportowej, zawarł porozumienie z zawodnikami i sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny dotyczące ich wynagrodzenia za pozostałą część bieżącego sezonu piłkarskiego.

Porozumienie przewiduje obniżenie wynagrodzenia w równej kwocie w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 roku. W najbliższych tygodniach zostaną podpisane indywidualne umowy z poszczególnymi osobami, zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów.

Skutki gospodarze i finansowe wynikającego z osiągniętego porozumienia są pozytywne i wynoszą około 90 milionów euro w roku budżetowym 2019/20.

W przypadku wznowienia rozgrywek sportowych w bieżącym sezonie, klub będzie negocjował z tymi osobami w dobrej wierze dodatkowe wynagrodzenie za ten okres.

Juventus chciałby podziękować zawodnikom i trenerowi za poczucie odpowiedzialności okazane w trudnym dla wszystkich momencie."


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 12 komentarzy

BOYSSAN | 28.03.2020 20:55

Szacun. Nikt niezależnie od tego ile ma dochodu nie chce obniżać swoich poborów.

xxBANGxx | 29.03.2020 00:44

No i pięknie. Bez rozgłosu, po cichu, sprawa wyjaśniona.

90 mln euro to spora kwota, która w jakimś stopniu załata dziurę w budżecie. To samo będzie w innych klubach, kwestia czasu. Inna kwestia - przez to co się teraz dzieje sporo ludzi zostanie bez środków do życia (kilku moich znajomych jest tego blisko, smutne), więc piłkarze raczej nie robią żadnej łaski, ale trzeba pochwalić za gest.

Forza Juve!

DamianInter | 29.03.2020 10:43

Ładny gest, miejmy nadzieję, że będzie impulsem dla pozostałych drużyn.

_tripletta_ | 29.03.2020 12:58

Dobry gest piłkarzy z lekkim naciskiem klubu.
Ostatnie informacje o tym, iż klub chce uciąć pensje piłkarzom okazały się prawdą. Brawa dla piłkarzy, że poczuli się do odpowiedzialności i poszli klubowi na rękę.

"Bez rozgłosu, po cichu, sprawa wyjaśniona."
No wrzucanie na głównego newsa na oficjalnej stronie klubu rzeczywiście o tym świadczy.

hablador | 29.03.2020 13:08

Bardzo ładny gest przepłacanych zawodników.

Czekam na podobny scenariusz w Barcelonie. Póki co z doniesień wynika, że zawodnicy nie są zainteresowani pójściem klubowi na rękę. Mają wszelkie szanse stracić mój szacunek, bo sympatię to już dawno wywiało z mojej głowy.

xxBANGxx | 29.03.2020 13:57

_tripletta_
Ależ ty jesteś głupi, ehh. A czytałeś o tym wcześniej, czy dopiero po fakcie? Damn.

Mucha52 | 29.03.2020 14:33

TOPy z juve podjęły dobrą decyzję
goddamn 90 millions nice.Czekamy na podobną decyzje TOPow z Barcelony.

Walkalone | 29.03.2020 14:54

Póki co jest to 90 mil. A co jeśli problemy z wirusem się przedłużą? W Juve szatnia jest specyficza, tam są "senatorzy", którzy inspirują innych piłkarzy, Chiellini dobrze się spisuje jako kapitan również poza boiskiem. Jakoś nie widzę takich ruchów w szatniach gdzie piłkarze nie mają sentymentów do barw klubowych. Barcelona też miała taką grupę piłkarzy, ale to przeminęło.
Mucha52
Musisz być natrętny niczym mucha z tym "TOPowaniem"? xxBangxx już nie zwraca na Ciebie uwagi, ale Ty nadal walczysz o jego i innych względy.

_tripletta_ | 29.03.2020 19:54

bang dzieciaku nie masz nic sensownego do powiedzenia tylko obrażanie to lepiej się nie odzywaj.
Jesteś tak żałosny i każdy tu ciśnie z ciebie bekę, że sam nie wiem po co ci odpisuje.

xxBANGxx | 29.03.2020 23:14

Było info, że piłkarze Juventusu mogą stracić pensje, a następne info to już fakt dokonany, a więc odbyło się to po cichu i bez problemowo, a ty tu piszesz o tym, jakby się o tym pisało od dawna. Jako jeden z najgorszych przedstawicieli Interu, szukasz zaczepki, prawda? Hatfu i żegnam.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy