El. Euro 2020: Włosi z kolejnym zwycięstwem

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  15.11.2019 22:37

Lorenzo Insigne  |  fot. Grzegorz Wajda

Po dziewięciu kolejkach reprezentacja Włoch wciąż ma na swoim koncie maksymalną możliwą do zdobycia liczbę punktów - podopieczni Roberto Manciniego odnieśli dziś swoje dziewiąte zwycięstwo w tych eliminacjach, pokonując na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 3:0. Bramki dla Italii zdobyli Acerbi, Insigne oraz Belotti.

W dziewiątej minucie gry, to gospodarze zdołali stworzyć sobie pierwszą sytuację do zdobycia gola - po dośrodkowaniu Pjanicia z rzutu rożnego groźnie główkował Bicakcić, ale futbolówkę spod poprzeczki wygarnął Donnarumma. Kilka minut później, bramkarz zespołu gości zdołał także zatrzymać płaskie uderzenie Dżeko.

Drugi kwadrans należał już jednak do podopiecznych Roberto Manciniego - w 18. minucie, Sehić wybronił jeszcze niezbyt groźny strzał Bernardeschiego, ale trzy minuty później było już 0:1. Barella dograł w polu karnym do Acerbiego, który prostym zwodem poradził sobie z Pjaniciem, po czym ulokował futbolówkę w siatce, zdobywając tym samym debiutanckiego gola w narodowych barwach.

Osiem minut przed przerwą, goście zdobyli drugą bramkę - Belotti zakręcił obrońcami w polu karnym i oddał piłkę Insigne, a zawodnik Napoli płaskim uderzeniem pokonał Sehicia. Chwilę później powinno być 1:2 - po dośrodkowaniu Pjanicia z rzutu rożnego, piłkę głową trącił Dżeko, następnie odegrał ją jeszcze Bicakcić, ale strzał Kovacevicia z kilku metrów doskonale zatrzymał Donnarumma.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak zakończyła pierwsza - osiem minut po przerwie, Włosi prowadzili już 3:0. Prostopadłym podaniem z połowy boiska popisał się Barella, a strzałem z okolic linii pola karnego bramkarza zaskoczył Belotti. Bośniacy próbowali jeszcze wrócić do gry na kwadrans przed końcem, ale po dośrodkowaniu Pjanicia, w bramkę nie trafił Dzeko.