Dwubramkowa wygrana Lazio

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: SerieA.pl  |  22.12.2018 14:23

Serie A  |  Serie A

Gracze Lazio wygrali z Cagliari 3:1 (2:0). Dla rzymian to pierwszy triumf w Serie A od 4 listopada.

Jak wyglądało to spotkanie? Piłkarze gospodarzy objęli prowadzenie już w 12. minucie, kiedy to swoją sytuację wykorzystał Milinkovic-Savić.

Kilka minut potem mogło być 2:0, lecz Correa został zatrzymany przez dobrze interweniującego golkipera rywali.

W 19. minucie do głosu doszli goście. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Ionita. Kilkadziesiąt sekund później w poprzeczkę trafił natomiast Immobile.

W 23. minucie na 2:0 podwyższył natomiast  Acerbi i sytuacja gości stała się nie do pozazdroszczenia.

Pod koniec tej części gry do dobrej sytuacji doszedł Faragò, lecz jego próba nie zrobiła wrażenia na bramkarzu gospodarzy.

W 51. minucie podopieczni Inzaghiego byli blisko kolejnego trafienia. Tym razem jednak precyzji zabrakło Acerbiemu.

W 67. minucie było już zaś po meczu, kiedy to na listę strzelców wpisał się Lulić.

Kilkanaście minut potem przed swoją kolejną okazją stanął Immobile. Znowu zabrakło mu jednak nieco dokładności.

W 86. minucie na uderzenie zdecydował się Dessena - bramkarz Lazio był jednak na posterunku.

W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się natomiast Joao Pedro (z rzutu karnego), który ustalił wynik tego meczu na 3:1 dla gospodarzy z Rzymu.

Lazio - Cagliari 3:1 (2:0)

1:0 Milinkovic-Savić 12'
2:0 Acerbi 23'