Championship: Szable prowadzą, asysta Klicha

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  27.10.2018 21:15

Mateusz Klich  |  fot. Rafał Rusek

Sheffield United po hat-tricku Billy'ego Sharpa wygrało z Wigan Athletic 4:2 i wróciło na fotel lidera The Championship. Szable wykorzystał wpadki głównych rywali, którzy solidarnie zremisowali swoje spotkania 1:1.

Middlesbrough podzieliło się punktami z Derby County, Leeds United nie zdołało pokonać Nottingham Forest, a West Bromwich Albion nie znalazło sposobu na Blackburn Rovers.

W spotkaniu Leeds asystę zaliczył Mateusz Klich, który grał w tym meczu przez pełne 90 minut. Na trzecie miejsce wskoczyło Norwich City, które ograło u siebie Brentford 1:0.

W "polskim" pojedynku Kamil Grosicki (72 minuty) i jego Hull City okazało się lepszy od Pawła Olkowskiego (81 minut) i Bolton Wanderers, wygrywając na wyjeździe 1:0. Zwycięstwo pozwoliło Tygrysom zrównać się punktami z Reading, ale pozostały one na przedostatniej pozycji w tabeli.