Zwycięskie Lazio, kwadrans Teodorczyka

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  26.09.2018 22:08

Łukasz Teodorczyk  |  fot. Grzegorz Wajda

Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli dziś piłkarze Lazio, którzy pokonali na wyjeździe Udinese Calcio 2:1 (0:0). Rzymianie prowadzili 2:0 po golach Acerbiego i Correy, ale rozmiary porażki zmniejszył Nuytinck. Kwadrans na boisku w barwach Zebrette rozegrał Łukasz Teodorczyk.

O pierwszej połowie meczu na Dacia Arena można powiedzieć niewiele - obie drużyny przez całe 45 minut oddały w sumie jedno celne uderzenie. W 20. minucie przed szansą stanął Rodrigo De Paul - uderzenie z rzutu wolnego zmierzało pod poprzeczkę, ale skuteczną interwencję zanotował Strakosha.

Znacznie więcej działo się na murawie po przerwie - już w 47. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Fofana, ale ponownie swój zespół uratował Strakosha. Niespełna kwadrans później było za to 0:1 - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i niezbyt udanej interwencji Scuffeta, piłkę do siatki wpakował z kilku metrów Acerbi.

Podopieczni Simone Inzaghiego postanowili pójść za ciosem i sześć minut później prowadzili już 2:0 - z obrońcami Udinese zabawił się Correa, który szybkim, płaskim strzałem skierował piłkę do siatki.

Ostatni kwadrans należał już jednak do gospodarzy, którzy w 80. minucie zdobyli gola kontaktowego - po dośrodkowaniu De Paula z rzutu wolnego, fantastycznego gola nożycami zdobył Nuytinck. Kilka minut później okazję do zdobycia wyrównującej bramki miał jeszcze Lasagna, który z kilku metrów nie trafił w światło bramki. Ostatecznie, czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Lazio.

Udinese Calcio - S. S. Lazio 1:2 (0:0)

0:1 Acerbi 61'
0:2 Correa 67'
1:2 Nuytinck 80'