REKLAMA
REKLAMA

Boniek: Najważniejsze jest przygotowanie drużyny do mistrzostw Europy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  03.07.2018 12:53
Boniek: Najważniejsze jest przygotowanie drużyny do mistrzostw Europy

Zbigniew Boniek  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Adam Nawałka pożegna się 30 lipca z piłkarską reprezentacją Polski. Na razie nieznane jest nazwisko następcy 60-latka. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w trakcie wtorkowej konferencji prasowej zapewnił, że będzie kierował się doświadczeniem i intuicją przy wyborze nowego selekcjonera.

Nawałka na pożegnanie posypał głowę popiołem >>

- Mogę Was uspokoić, że będę kierował się doświadczeniem i intuicją, jeśli chodzi o wybór nowego selekcjonera. Najważniejsze jest przygotowanie drużyny do mistrzostw Europy - mówił sternik Polskiego Związku Piłki Nożnej w trakcie spotkania z dziennikarzami.

- Zadanie, które postawimy przed nowym selekcjonerem jest takie, że chcemy awansować na mistrzostwa Europy - kontynuował Boniek.

- Nie będzie żadnego przetargu, żadnego konkursu jeśli chodzi o wybór trenera. Znamy trenerów z całej Europy i wiemy, kto chce przyjechać aby być selekcjonerem reprezentacji Polski - czy to z Polski czy zza granicy - dodał prezes PZPN-u.

W trakcie konferencji prasowej z sali padło pytania, nawiązujące do słów Roberta Lewandowskiego, który w jednej ze swoich wypowiedzi dał do zrozumienia, że Biało-czerwoni nie byli w stanie wyjść z grupy. Boniek wziął w obronę kapitana reprezentacji Polski.

- Robert Lewandowski jest fantastycznym piłkarzem i od niego zaczynamy budowę reprezentacji Polski. Nie wiadomo z jakich powodów, nie wiadomo dlaczego, są szukane polskie afery. Każdy musi mieć komfort psychiczny, aby wykonywać swoją pracę. My jako naród jesteśmy bardzo wymagający, lubimy dokuczać, lubimy wyszydzać - skwitował.OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

renegat | 03.07.2018 14:22

a jednak PZPN przestraszyl sie o wlasne dupy i stolki. od lat dzialaja na tej zasadzie. ale po co nam trener zza granicy, jak nikt nie zna specyfiki naszej ligi, zawodnikow, slabosci, patologii. jedynie Jurek Brzeczek mialby szanse ogarnac ten bajzel.

Marban | 11.07.2018 00:40

Myślę, że Gianni De Biasi to bardzo dobry trener, dlatego popieram zdecydowanie jego kandydaturę z giełdy nazwisk zagranicznych trenerów prezentowanych w naszej prasie. Jestem za modelem aby jego asystentami zostało 1 lub 2 stosunkowo młodych polskich trenerów, którzy już w swoim CV mają sukcesy trenerskie. W związku z tym na jego asystentów proponuję duet: Jacek Magiera, Jerzy Brzęczek. Jeśli nie Gianni De Biasi to na trenera reprezentacji proponuję zdecydowanie Jacka Zielińskiego ur. 1961 r., który odnosił duże sukcesy w europejskich pucharach z Lechem Poznań gdy w składzie Lecha grał Robert Lewandowski, oczywiście z opcją dwóch stosunkowo młodych asystentów czyli Jacek Magiera i Jerzy Brzęczek. Jeśli miałbym zaryzykować i postawić od razu na młodego trenera to mój wybór pada zdecydowanie na Jacka Magierę i myślę, że nie przerosłaby go ta funkcja. ... .

Marban | 11.07.2018 19:41

Jeśli tak jest - to nic dziwnego, że przegraliśmy Mundial. Natomiast Pan Prezes powinien wiedzieć, że piłka nożna to gra zespołowa i bez dobrej atmosfery w drużynie nic się nie osiągnie. Natomiast zamordyzm prędzej czy później skazany jest na klęskę i przynosi odwet. Dlatego najlepsze dla naszej reprezentacji byłoby wyczyszczenie sytuacji a nie zamiatanie problemów pod dywan, jeśli nie chcemy przeżywać klęski w kolejnych eliminacjach. Sprawy w drużynie musi poukładać nowy trener i cała drużyna na zasadzie konsensusu a nie narzucać prezes - bo tak daleko nie zajedziemy.  Moim zdaniem reprezentacja potrzebuje nowego rozdania a jej naturalnym przywódcą akceptowalnym przez zawodników stał się Kamil Glik, widać to na każdym kroku i dlatego właśnie on powinien zostać kapitanem drużyny. Natomiast Robert jest obecnie naszym najlepszym piłkarzem ale dla dobra zespołu powinien ustąpić z funkcji kapitana.  https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018 /765385/mundial-2018-dariusz-tuzime k-quo-vadis-robercie-felietongoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy