Schalke przegrywa z beniaminkiem!

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  27.08.2017 19:53

Drugie zwycięstwo w drugim ligowym meczu odnieśli piłkarze Hannoveru 96, którzy pokonali przed własną publicznością Schalke Gelsenkirchen 1:0 (0:0). Decydująca o losach spotkania okazała się sytuacja z 67. minuty, kiedy to jedynego gola zdobył Jonathas.

Dwóch zmian po wygranej w Moguncji dokonał trener Breitenreiter - miejsca Hubnera i Karamana zajęli Sane oraz Bakalorz. Schalke wystąpiło za to w identycznym zestawieniu, jak w ubiegłotygodniowym starciu z RB Lipsk.

Na pierwszą ciekawą sytuację trzeba było poczekać do 16. minuty - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał głową Sane wybronił Fahrmann. Minutę później bramkarz Schalke znów został zmuszony do interwencji, tym razem przez Klausa, ale znów górą okazał się Fahrmann.

W 33. minucie ponownie zaatakowali gospodarze - tym razem przed szansą stanął Anton, który zdecydował się na strzał ze skraju pola karnego, ale posłał futbolówkę wysoko nad bramką. Na pierwszą okazję dla Die Koenigsblauen kibice Schalke czekali do 40. minuty, kiedy minimalnie niecelnie główkował Di Santo.

Po zmianie stron znów groźniej atakowali gospodarze - w 52. minucie Bakalorz wypatrzył w polu karnym Klausa, który uderzył jednak zdecydowanie za wysoko. Siedem minut później gola zdobyć mógł Goretzka, ale próbę piłkarza Schalke wybronił Tschauner.

W 67. minucie fatalny błąd popełnił Kehrer, który przy próbie wyprowadzenia piłki od bramki zagrał niedokładnie w kierunku Naldo - skrzętnie skorzystał z tego Bakalorz, który przejął futbolówkę i zagrał pod nogi Jonathasa, a ten posłał ją do pustej bramki.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Hannover mógł cieszyć się z drugiej wygranej w tym sezonie. Co ciekawe, licząc mecze z poprzedniego sezonu, Hannover po raz piąty z rzędu wygrał przed własną publiczością w stosunku 1:0. Było to także siódma kolejna wygrana na HDI-Arenie, w którym H96 nie straciło bramki.

Po przerwie na reprezentacje, Hannover zagra na wyjeździe z Wolfsburgiem, a Schalke podejmie przed własną publicznością drugiego z beniaminków - VfB Stuttgart.

Hannover 96 - Schalke Gelsenkirchen 1:0 (0:0)
1:0 Jonathas 67'