REKLAMA
REKLAMA

Aduriz: Czuję się bardzo szczęśliwy i wdzięczny

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  22.03.2016 13:20
Aritz Aduriz czekał aż 1995 dni, aby ponownie otrzymać powołanie do reprezentacji Hiszpanii. Mistrzowie Europy w najbliższy czwartek zmierzą się towarzysko na wyjeździe z Włochami, a w niedzielę ich rywalem będzie Rumunia.

35-letni napastnik Athletic Bilbao został tym samym najstarszym zawodnikiem, który dostał nominację do kadry, od kiedy dowodzi w niej Vicente Del Bosque.

Aduriz w tym sezonie zdobył siedemnaście bramek w rozgrywkach Primera Division. Kolejnych sześć dorzucił w Pucharze Króla, a następne osiem w zmaganiach Ligi Europy. Los Leones w ćwierćfinale zmierzą się z Sevilla FC.

- To się stało we właściwym czasie. To niezwykłe, aby powrócić do kadry z moim wieku, więc czuję się bardzo szczęśliwy i wdzięczny - podkreślił Aduriz w rozmowie z dziennikiem Marca.

- Wiek to tylko liczba. Liczy się entuzjazm. Nie spodziewałem się takiego poruszenia tym faktem w moim środowisku w Bilbao. Moi przyjaciele przekazali mi, że wiele się o tym mówi, czym jestem trochę zaskoczony - dodał napastnik zespołu z Kraju Basków, który dotychczas tylko raz wystąpił w reprezentacji Furia Roja.

Hiszpania na turnieju Euro 2016 zagra w grupie D z Czechami, Turcją i Chorwacją.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy