Fatalny Lyon! Wygrana Rennes

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  22.08.2015 18:47
Do sporej niespodzianki doszło w sobotę na Stade Gerland, gdzie Stade Rennes zdołało pokonać 2:1 Olympique Lyon. Kamil Grosicki nie miał tym razem większego udziału w zwycięstwie swojej drużyny i pojawił się  na boisku z ławki rezerwowych.

Problemy gospodarzy rozpoczęły się od akcji gości z siódmej minuty gry. Pedro Henrique do spółki z Zeffane rozpracował wówczas defensywę Les Gones, pakując piłki do siatki Lopesa. Nie najlepiej przy tej sytuacji zachował się zarówno golkiper, jak i nowy defensor gospodarzy - Yanga-Mbiwa.

Odpowiedź Lyonu nadeszła w jedenastej minucie, kiedy efektownym wolejem zza pola karnego popisał się Nabil Fekir. Wyrównująca bramka nie sprawiła jednak, że gospodarze zaczęli mieć ten mecz pod kontrolą. W dalszym ciągu popełniali rażące błędy na swojej połowie. Niewiele brakowało, a niezrozumienie pomiędzy Lopesem a Rafaelem zakończyło się przejęciem piłki i golem autorstwa Henrique.

Piłkarze Stade Rennes wykorzystali słabą grę Lyonu po przerwie. W 56. minucie  Mehdi Zeffane złamał akcję do środka pola karnego i uderzył prawą nogą, zaskakując nie najlepiej interweniującego bramkarza Les Gones.

Pomimo ataków gospodarzy, losy meczu nie zostały już odwrócone. Kamil Grosicki przebywał na boisku od 69. minuty gry.

Olympique Lyon - Stade Rennes 1:2 (1:1)
0:1 Henrique 8'