Paryżanie ponownie liderem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: francja.goal.pl  |  28.04.2015 22:51
Paris Saint-Germain pewnie 3:1 pokonało na własnym stadionie FC Metz w zaległym spotkaniu Ligue 1. Paryżanie dzięki tej wygranej wrócili na fotel lidera.

Podopieczni Laurenta Blanca wyszli na prowadzenie w 25. minucie. Pastore zagrał przed pole karne do Verrattiego, który po chwili precyzyjnym strzałem z 15 metrów nie dał szans bramkarzowi. Paryżanie nie zamierzali jednak na tym poprzestawać i szukali okazji do podwyższenia prowadzenia jeszcze w pierwszej połowie.

Ta sztuka mistrzom Francji udała się trzy minuty przed przerwą. Kolejną asystę na swoje konto zapisał Pastore, który tym razem świetnie obsłużył podaniem Cavaniego. Urugwajczyk znalazł się sam na sam z bramkarzem i technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla gości, którzy w 53. minucie zdobyli kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Sarra z prawego skrzydła, do piłki w polu karnym dopadł Maiga i strzałem głową pokonal bezradnego bramkarza.

W 77. minucie padła jednak trzecia bramka dla Paryżan. Ponownie w roli asystenta wystąpił Pastore, a piłkę w bramce umieścił Van der Wiel.

Paris Saint-Germain - FC Metz 3:1 (2:0)
1:0 Verratti 25'
2:0 Cavani 42'