Fiorentina remisuje na Marassi

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  31.01.2015 19:58
Na inaugurację 21. kolejki ligi włoskiej po ciekawym meczu Genoa zremisowała na swoim stadionie 1:1 z Fiorentiną. W rywalizacji obu teamów nie brakowało sytuacji bramkowych, ale również zgrzytów. Następstwem, tego była między innymi czerwona kartka, którą w 81. minucie zobaczył Burdisso.

Starcie siódmej Genoi z szóstą Fiorentiną otwierało zmagania w ramach 21. kolejki włoskiej ekstraklasy. Mecz ten upłynął jednak pod znakiem transferu Cuadrado, który za 33 miliony euro przeniesie się do Chelsea, o czym w piątkowy wieczór poinformowały media. Dodajmy, że o gole w ekipie z Florencji przeciwko Rossoblu miał się zatroszczyć Alessandro Diamanti.

Pierwszy gol padł już w 14. minucie. Chęć pokonania bramkarza gości miał Sturaro, który trafił jednak w słupek. Następnie piłka odbiła się od pleców Tatarusanu i przekroczyła linię bramkową, co w konsekwencji dało jednobramkowe prowadzenie gospodarzom. Fioletowi starali się odpowiedzieć w 32. minucie, gdy swoją okazję bramkową miał Babacar, ale skutecznie jego zapędy powstrzymał Perin.

Po zmianie stron rywalizacja na boisku była nie mniej emocjonująca, niż pierwszych trzech kwadransach gry. W 54. minucie za sprawą Rodrigueza tablica wynikowa wskazywała rezultat 1:1. Argentyńczyk po krótko rozegranym rzucie rożnym głową pokonał bramkarza adwersarzy, wprowadzając w konsternację sympatyków Grifone.

W kolejnych minutach Rodriguez mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale druga próba w jego wykonaniu nie była już tak precyzyjna. Tymczasem gospodarze nie zamierzali stać z założonymi rękami i również zamierzali strzelić gola na wagę trzech oczek. Bliscy tego byli Sturarao oraz Lestienne. Bramki jednak nie zdobyli.

Dziewięć minut przed końcem spotkania za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę plac gry musiał opuścić Burdisso i gospodarze kończyli zawody w dziesięciu. Szansy gry w przewadze podopieczni Vincenzo Montelli jednak nie wykorzystali i pierwsze sobotnie spotkanie włoskiej ekstraklasy zakończyło się podziałem punktów.

Genoa CFC - ACF Fiorentina 1:1 (1:0)
1:0 Tatarusanu 14' (sam.)
1:1 Rodriguez 54'