Inter wygrywa w ostatnim meczu Zanettiego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  10.05.2014 22:42
W drugim sobotnim meczu 37. kolejki włoskiej ekstraklasy Inter Mediolan rozgromił 4:1 Lazio Rzym i zapewnił sobie w kolejnym sezonie grę w europejskich pucharach. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Rodrigo Palacio, natomiast po jednym golu strzelili Icardi oraz Hernanes. Honorowe trafienie dla rzymian było autorstwa Gabriele Biavy. Warto nadmienić, że ostatnie spotkanie w barwach Nerazzurrich zaliczył w sobotni wieczór wielki kapitan tego zespołu – Javier Zanetti.

Starcie Interu Mediolan z Lazio Rzym odbywało się pod znakiem boju o miejsce dające możliwość gry w Lidze Europy. Nerazzurri jeszcze kilka tygodni temu mieli bezpieczną przewagę nad grupą pościgową. Jednak porażka z Milanem i strata punktów z Napoli pokrzyżowała nieco plany 18-krotnych mistrzów Włoch. Z kolei Lazio Rzym, które wciąż miało nadzieję na grę w europejskich pucharach, chciało zmazać plamę po remisie 3:3 w minionej serii spotkań z Hellas Werona.

Pierwszy gol meczu padł błyskawicznie, bo już po 120 sekundach gry. Na listę strzelców wpisał się Biava, który wykorzystał podanie od Lorika Cany i z dwóch metrów wpakował piłkę do siatki. Riposta zespołu ze stolicy Lombardii miała miejsce w siódmej minucie. Po kapitalnym podaniu Kovacicia swojego 17 gola w kończącej się kampanii strzelił Palacio i kibice na Stadio Giuseppe Meazza mieli powody do radości.

Od 34. minuty Niebiesko-czarni prowadzili 2:1. Swoją trzecią asystę w sezonie zaliczył Kovacić, zaś gola dającego prowadzenie Interowi strzelił Icardi. Na tym jednak gospodarze nie chcieli poprzestać. Jeszcze przed przerwą bramkę na 3:1 dla mediolańczyków zdobył Palacio, który jednocześnie dał wszystkim do zrozumienia, że również nie ma zamiaru rezygnować z walki o koronę króla strzelców Serie A.

Po zmianie stron zespół dowodzony przez Waltera Mazzarriego starał się panować nad wydarzeniami na boisku. Co prawda raz po raz team ze stolicy Włoch starał się stworzyć zagrożenie pod bramką Handanovicia, ale w końcowym rozrachunku obrona Interu wychodziła cało z opresji.

Tymczasem historyczny moment miał miejsce w 53. minucie meczu, gdy Jonathana zluzował na placu gry Javier Zanetti. Argentyńczyk zainaugurował tym samym swój ostatni mecz w Mediolanie w barwach Interu. Już wiadomo, że po sezonie ikona Niebiesko-czarnych zakończy karierę i będzie pracować w strukturach klubu.

Jedenaście minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Hernanes, który płaskim uderzeniem zdobył swoją piąta bramkę w sezonie. Więcej goli w stolicy miasta mody już nie padło i Inter pokonał Lazio 4:1.

Inter Medilan - Lazio Rzym 4:1 (3:1)