Lazio ograne przez Napoli, hattrick Higuaina (video)

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  13.04.2014 17:02
Mimo ambitnej postawy i gry do końca, Lazio Rzym będzie wracać z Neapolu z niczym, gdyż biancocelesti przegrali z miejscowym Napoli 4:2, grając przez prawie całą drugą połowę w osłabieniu. Trzy gole dla miejscowych zdobył Gonzalo Higuain, trafienie dodał Mertens i bramki Lulicia oraz Onaziego zdały się na nic.

Lazio, które do tego spotkania przystępowało osłabione kilkoma ważnymi absencjami, mimo przeciwności losu wyszło na prowadzenie. Wszystko za sprawą Lulicia, który niczym dziecko minął Albiola i nie dał najmniejszych szans Pepie Reinie.

W odpowiedzi swoich sił z dystansu spróbował Valon Behrami, ale jego uderzenie minęło się ze swoim przeznaczeniem w świetle bramki. Podobnie było w przypadku zawodnika Lazio - Onazi przestrzelił minimalnie.

W końcu neapolitańczycy doprowadzili jednak do wyrównania i co więcej miało to miejsce jeszcze przed gwizdkiem rozdzielającym obie połowy. Fenomenalnym uderzeniem popisał Dries Mertens i futbolówka zakręciła się idealnie w okienko bramki Lazio.

Tym samym do przerwy ekipy dzieliły się łupem.

Tuż po wznowieniu gry w drugich czterdziestu pięciu minutach miejscowi zechcieli pokazać swoją wyższość i uczynili to w 50 minucie. Wówczas Mertens został sfaulowany przez Canę i sędzia wskazał na jedenastkę, wcześniej wyrzucając rzymianina z boiska. Do futbolówki ustawionej na 11 metrze podszedł Gonzalo Higuain i zdobył gola.

Napoli zamierzało pójść za ciosem i szybko dobić grającego w dziesiątkę rywala. ta sztuka udała się w 67 minucie, kiedy to długim podaniem Gonzalo Higuaina uruchomił Lorenzo Insigne. Argentyńczyk wdarł się w pole karne i pokonał Berishę.

Lazio nie zamierzało się jednak poddawać bez walki i w 82 minucie gracze Ediego Rei złapali kontakt po trafieniu Ogenyiego Onazi. To jednak wszystko na co było stać grających w dziesiątkę gości i Napoli zwyciężyło, ale nie 3:2 - w doliczonym czasie gry hattricka skompletował Gonzalo Higuain pogrążając gości.

SSC Napoli - SS Lazio 4:2 (1:1)