REKLAMA
REKLAMA

Davids oskarża Holenderski Związek Piłki Nożnej

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: BBC Sport  |  03.11.2012 09:51
Edgar Davids stwierdził, że rasistowski skandal, który wybuchł pomiędzy nim a legendarnym Johannem Cruyffem został zamieciony pod dywan. W listopadzie Cruyff miał powiedzieć do Davidsa, że ten jest w zarządzie Ajaxu tylko dlatego, że jest czarny. Cruyff zaprzeczył oskarżeniom o rasizm i stwierdził,  że te wypowiedzi są nieprawdziwe.

W wywiadzie dla BBC Sport Davids informuje: - Sprawa nie jest rozwiązana. Nadal czuję się urażony ponieważ w Holandii udają, że nic się nie stało.

W oficjalnym oświadczeniu Holenderski ZPN oświadcza: - Zarzucane oświadczenia miały miejsce podczas wewnętrznego spotkania i nie były nigdy publicznie przekazywane bądź potwierdzane przez klub.

Gdy, to wydarzenie wypłynęło no światło dzienne Cruyff napisał: - Ajax jest multikulturowym klubem i mamy wielu utalentowanych imigrantów, którzy rezygnują kiedy wejdą w okres dojrzewania. Chcieliśmy zaradzić temu problemowi korzystając z pomocy kogoś z tego samego środowiska i tą osobą był Edgar Davids. Podczas jednej z naszej kłótni wskazałem na niego. Ale nie chodziło mi o kolor jego skóry.

Jednak Davids, który zaczynał karierę w Ajax Amsterdam, a aktualnie jest trenerem Barnet w League Two, powiedział, że wolałby przeprosiny mimo to stwierdzając iż nie uważa Cruyffa za rasistę. Krytycznie komentuje jednak całą sprawę: - Chcieli zamieść to pod dywan ponieważ jest to ważna figura (Cruyff)i to bardzo zła wiadomość dla ludzi. On się przyznał  i powinny zostać wyciągnięte jakieś konsekwencje. Nie przeprosił mnie i dlatego nie jestem usatysfakcjonowany. Po prostu bądź facetem i przeproś, ponieważ zrobiłeś coś nieakceptowalnego.

(Przemysław Plecan)


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

KubaCFC | 03.11.2012 10:08

nie trawie krojfa ale czarnym zaczyna bić całkowicie. Proponuje zrobić getto dla białych zeby nie patrzyli krzywym okiem na czarną rase panów

chochol | 03.11.2012 15:07

Bo taki jest właśnie świat. Nie lubimy innych dlatego im dokuczamy .Wśród  białych dokuczamy rudym i innym , czarni w afryce zabijają innych czarnych albinosów bo są inni,  brudy zabijają w imię religii... Tak było od zawsze i jest i będzie.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy