REKLAMA
REKLAMA

Milan złożył ofertę Guardioli

dodał: Krzysztof Kuźmicz  |  źródło: La Repubblica/La Gazzetta dello Sport  |  10.10.2012 14:47
Włoskie media spekulują na temat zatrudnienia Pepa Guardioli (fot) przez Milan. Zdaniem La Repubblica szkoleniowiec ten zarobiłby w Mediolanie niemal 25 milionów euro za cztery lata współpracy.

Guardiola, który obecnie odpoczywa od futbolu od pewnego czasu łączony jest z Milanem. Ostatnio spekulacje wzmogły się jeszcze bardziej w związku z niepewną sytuacją Massimiliano Allegriego pod którego wodzą drużyna notuje przeciętne wyniki.

Zdaniem La Repubblica jego miejsce miałby zająć właśnie Hiszpan. Rossoneri są gotowi wypłacać mu po sześć milionów euro wynagrodzenia za każdy z czterech przepracowanych w klubie sezonów. La Gazzetta dello Sport także wspomina o możliwej współpracy, ale dodaje, że Guardiola będzie oczekiwał poważnych wzmocnień składu.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 10 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

mick_jones | 10.10.2012 14:53

SerieA by dużo zyskała na tym transferze, to jest szansa żęby Milan wrócił na swój odpowiedni tor. Klasowy trener + solidne wzomcnienia

Tomek1981 | 10.10.2012 14:57

"Rossoneri są gotowi wypłacać mu po sześć milionów euro wynagrodzenia za każdy z czterech przepracowanych w klubie sezonów." w ramach oszczędności i łatania dziury budżetowej o której wspominał Łysy kłamca sprzedaliśmy kluczowych zawodników i być może zmienimy trenera na lepszego i tańszego :D

Catalina | 10.10.2012 15:22

Tylko ciekawe co na to sam Guardiola no i ile w ogóle w tym prawdy. Jak już pisałam pod wcześniejszym newsem według mnie było by to na plus zarówno dla Milanu jak i całej SerieA.

30 NA BOISKU

the_clash | 10.10.2012 16:06

"z pustego i Salomon nie naleje..." Zatrudnic Guardiole i wysprzedawac gwiazdy z drugiej strony... [edit]

wojojuve | 10.10.2012 16:42

Nie sądzę, aby stać było Milan na Guardiolę. Zatrudnienie tego trenera nie tylko wiąże się z całkiem pokaźną pensją, ale przede wszystkim z koniecznością dokonania kosztownych wzmocnień.

arlathil | 10.10.2012 17:22

za transfer guardioli nie musi placic, nigdy nic nie wiadomo ...

LikeSerieA | 10.10.2012 18:38

Ciekawe. Nawet bardzo ciekawe. Milan pragnie zatrudnić Guardiolę, płacić mu grube miliony za 4 lata pracy (swoja drogą ciekawe ile razy mniej zarabia Allegri), a do tego wszystkiego Pep chce mieć na wstępie 80 mln na transfery. Jak dla mnie albo całkiem dobra bajka, albo komuś faktycznie rzuciło się coś na głowę.
Po pierwsze, skąd zarząd weźmie ok. 100 baniek?
Po drugie, nie byłoby lepiej zostawić Allegrego i dać mu fundusze chociaż w połowie tak wysokie jak rzekomo ma otrzymać Guardiola?
I wreszcie po trzecie, gdzie pewność, że 'zbawi' Milan? Pamiętajmy, że dotychczas pracował w Barcelonie, gdzie znał każdego, miał komfort pracy o jakim wielu może tylko pomarzyć i, co najważniejsze, miał do dyspozycji piłkarzy znacznie lepszych niż ma teraz zespół Rossonerich.  
Ogólnie rzecz biorąc, te wszystkie spekulacje na temat następców Allegrego raczej nie pomagają ani zespołowi, ani tym bardziej jemu samemu... Jak już kiedyś zaznaczyłem, Max powinien zostać co najmniej do zimowego okienka transferowego. Wtedy będzie można rozliczać i ewentualnie dokonywać zmian.

Lukjan | 10.10.2012 19:02

Jeżeli to prawda to by było trochę nie fair wobec Allegriego, który na transfery dostał tyle co nic i stracił czołowych graczy a wymagania wciąż wysokie. No ale według mnie to nawet taki Guardiola jest lepszym szkoleniowcem od Włocha. Ciężko mi jednak uwierzyć, że berlu dałby tak wysoki kontrakt hiszpanowi i tyle pieniędzy na transfery.

Hypnos#Inter | 10.10.2012 19:07

to trochę tak jakby do seryjnego Forda Focusa wsadzić Roberta Kubicę i oczekiwać że będzie się ścigał jak równy z równym z Sebastianem Loebem w WRC. po pierwsze skąd Milan miałby pieniądze na Guardiolę? a nawet jeżeliby miał to po co zmieniać trenera na takiego który niekoniecznie sprawdziłby się w SerieA. po drugie, nie oczekujemy ze przyjdzie Pep i nagle Abate stanie się wirtuozem a Robinho zacznie strzelać bramki jak na zawołanie.

MagoDeOz | 11.10.2012 05:22

Nie sądzę żeby Pep szukał teraz trudnych wyzwań a Milan to trudne wyzwanie obecnie.
Jeszcze by skończył jak Frank R.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy