Eintracht przegrywa w M’Gladbach (video)

dodał: Mateusz Marchewka  |  źródło: fussball.pl  |  07.10.2012 17:29
Pierwszej porażki w sezonie doznali piłkarze Eintrachtu Frankfurt, których na swoim stadionie 2:0 pokonała Borussia M’Gladbach. Wynik z pewnością jest niemałą niespodzianką, gdyż Źrebaki, w przeciwieństwie do frankfurtczyków, nie prezentują się na początku rozgrywek najlepiej.

Wynik spotkania otworzył już w ósmej minucie niezawodny Juan Arango. Kolumbijczyk mocnym uderzeniem z dystansu posłał piłkę w prawe okienko bramki Kevina Trappa. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Na drugi kibice musieli poczekać nieco ponad kwadrans, ale i tym razem piłka wpadła do siatki. Podanie Havarda Nordtveita wykorzystał Luuk de Jong, który płaskim strzałem lewą nogą posłał piłkę do siatki. Dwie bramki straty wyraźnie rozjuszyły gości, którzy rzucili się do ataku, chcąc jak najwcześniej zdobyć kontaktowego gola. Źrebaki bardzo mądrze się jednak broniły i mimo przewagi w środku pola i w posiadaniu piłki przyjezdni nie potrafili stworzyć sobie wielu okazji.

Uderzeniami sprzed pola karnego próbowali zaskoczyć ter Stegena Bastian Oczipka i Sebastian Jung, ale obaj uderzali niecelnie i zamiast postraszyć bramkarza Borussii, postraszyli kibiców na trybunach. Blisko gola na 2:0 był w doliczonym czasie pierwszej połowy Granit Xhaka, który wygrał pojedynek główkowy w polu karnym, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Mimo wielkiej przewagi w posiadaniu piłki przyjezdni za nic nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

W drugiej części meczu jeszcze odważniej na bramkę gospodarzy ruszył Frankfurt, ale skuteczni w poprzednich spotkaniach Olivier Occean i Alexander Meier mieli tego dnia rozregulowane celowniki i uderzali obok bramki nie zmuszając nawet ter Stegena do interwencji. Pierwszy celny strzał goście oddali dopiero w 65. minucie za sprawą Karima Matmoura, ale młody bramkarz Gladbach bez problemów złapał piłkę. Jedenaście minut później bardzo blisko szczęścia był Occean, który w trudnej pozycji złożył się do przewrotki, ale piłka przeleciała dosłownie kilka centymetrów nad poprzeczką. W samej końcówce spotkania szanse na bramkę mieli Meier i Nordtveit, ale uderzenie pierwszego w znakomitym stylu wybronił ter Stegen, a Norweg  posłał piłkę tuż nad bramką.

Borussia M'Gladbach - Eintracht Frankfurt 2:0 (2:0)