Przełamanie The Villans

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  15.09.2012 18:19
Pierwsze zwycięstwo w Premiership odnoszą piłkarze Aston Villa. Podopieczni Paula Lamberta pokonali 2:0 Swansea City. Dla gości to z kolei premierowa porażka w obecnych rozgrywkach.

Piłkarze Aston Villa rozpoczęli sezon od dwóch porażek, ale ostatni wyjazdowy remis z Newcastle dał im nadzieję na lepsze wyniki. I tak też się stało. Łabędzie po dwóch obiecujących zwycięstwach nad QPR i West Ham United i remisie z Sunderlandem muszą przełknąć gorycz porażki.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Matthew Lowton w 16. minucie meczu. Ostateczny cios tuż przed końcem spotkania zadał Christian Benteke. Dla napastnika reprezentacji Belgii był to debiut w barwach angielskiej drużyny.

Piłkarze Swansea wracają do brutalnej, ligowej rzeczywistości. Michael Laudrup zdaje sobie z pewnością sprawę, że pomimo świetnego początku rozgrywek, jego drużyna raczej do końca będzie bić się o utrzymanie w Premiership, niż walczyć o czołowe lokaty.

Aston Villa - Swansea City 2:0 (1:0)
1:0 Lowton 16'
2:0 Benteke 88'