Trzy punkty PSG

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: francja.goal.pl  |  14.09.2012 22:39
Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Paris Saint-Germain. W piątkowy wieczór drużyna Carlo Ancelottiego pokonała 2:0 Toulousę. Na uwagę zasługuje kolejne trafienie Zlatana Ibrahimovicia.

Paryżanie do piątkowego spotkania przystępowali mając jeden cel. Było nim zdobycie trzech punktów. Nie było to jednak łatwe zadanie, bowiem rywale z Tuluzy w tym sezonie nie doznali jeszcze porażki. Nie mniej jednak, zdecydowanym faworytem była drużyna Carlo Ancelottiego.

W pierwszej połowie kibice oglądali dość wyrównane widowisko. Piłkarze Toulousy długi dzielnie stawiali opór faworyzowanym gospodarzom. Ostatecznie jednak na przerwę PSG schodziło z jednobramkowym prowadzeniem.

Paryżanie znaleźli sposób na defensywę rywali w 37. minucie. Wówczas do bramki strzeżonej przez Aliego Ahamadę trafił Javier Pastore. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej części meczu PSG potwierdziło swoją wyższość nad rywalem. W 68. minucie defensywie gości dał o sobie znać Zlatan Ibrahimović. Szwedzki napastnik zdobył swojego piątego gola w czwartym występie w Ligue 1 i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

Do końca meczu Paryżanie kontrolowali wydarzenia na boisku. Kibice nie doczekali się kolejnych goli, a PSG dzięki tej wygranej awansowało na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Paris Saint-Germain - Toulouse FC 2:0 (1:0)
1:0 Pastore 37'
2:0 Ibrahimović 68'