REKLAMA
REKLAMA

Palermo vs Cagliari

dodał: Krzysztof Kuźmicz  |  źródło: SerieA.pl  |  15.09.2012 09:47
Po przerwie spowodowanej spotkaniami drużyn narodowych, czas wrócić do ligowej rzeczywistości. We Włoszech na pierwszy ogień Derby delle Isole, czyli wyspiarski pojedynek Palermo z Cagliari.

Obie drużyny swoje siedziby mają na dwóch największych wyspach Morza Śródziemnego – Palermo na Sycylii, Cagliari na Sardynii. I choć rywalizacja pomiędzy nimi nie budzi może takich emocji jak derby Rzymu czy Mediolanu, to zawsze jest zacięta.

Nie inaczej powinno być w tym roku. Obie drużyny kiepsko rozpoczęły sezon i po dwóch kolejkach w sumie mają zaledwie punkt. Zdobyło go Cagliari, które zremisowało z Atalantą w ostatniej serii spotkań. Palermo tymczasem w kiepskim stylu przegrało dwa mecze, mając aktualnie bilans bramkowy 0:6.

Mimo to słynący ze swego temperamentu Maurizio Zamparini nie dokonuje jeszcze roszad w sztabie szkoleniowym, dając kolejną szansę trenerowi Sannino. Każdy kto śledzi regularnie rozgrywki ligi włoskiej wie jednak, iż jego czas może wkrótce dobiec końca.

Topór znad swojej głowy Sannino może odsunąć jedynie wygrywając najbliższe spotkanie. Cagliari nie ma jednak zamiaru tanio sprzedawać skóry i będzie chciało ugrać chociaż punkt na Sycylii. Naszym zdaniem taki wynik jest dość realny, dlatego stawiamy na podział punktów lub wygraną miejscowych.

Przypuszczalne składy:

Palermo: Ujkani – Pisano, Cetto, Von Bergen, Mantovani, Giorgi, Barreto, Kurtic, Bertolo, Ilicic, Miccoli

Cagliari: Agazzi – Perico, Rossettini, Ariaudo, Pisano, Dessena, Conti, Nainggolan, Cossu, Pinilla, Thiago Ribeiro

15.09 godz. 18:00 US Palermo vs Cagliari Calcio

Typ SerieA.pl 1:1


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

FANTAZJA | 15.09.2012 19:51

Wow typ się sprawdził.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy